SEO

SEO Nedir? SEO Hizmeti ile web siteniz uçuşa geçsin!

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO, ingilizce adı Search Engine Optimization olan, Türkçe adıyla arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, web sitelerine özel çalışma, standart yapıya ulaştırma, hata giderme ve genel manipülasyon uygulamaları sayesinde arama motorları arama sonuçlarında beklenen anahtar kelimelerde ilk sıralara çıkarılması işine verilen isimdir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), organik arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralamayı yakalamk için, yardımcı tekniklerle bir web sitesine trafik artırmanın yoludur. SEO ipuçları ve stratejiler, bir web sitesinin sıralamasını etkileyen hem iç hem de dış faktörleri iyileştirmeyi amaçlayan SEO teknikleridir. Böyle bir tanımı google da kabul etmektedir. Yani google, algoritmalar doğrultusunda web sitenize yapılan çalışmaların başarı sağlayacağını kabul etmektedir. SEO Optimizasyonu, iş, müşteri, pazarlama, marka bilinci oluşturma ve hatta rekabetçilerinizi belirleyip çözüm becerileri geliştirme ile birlikte bazı web programlama uzmanlığını içerir. Arama motoru optimizasyonu büyü ya da sihirli değnek değildir ve harikalar yaratamaz. Ancak doğru ve doğal tekniklerle süreç içerisinde hedeflediğiniz sıralamaları yakalayabilirsiniz.

seo hizmeti

SEO (Search Engine Optimizasyon) nedir?

Türkiye'de SEO, Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoruna yazılan anahtar kelimeler ile üst sıralara çıkmak için yapılan iki aşamalı optimizasyon işlemidir. SEO iç SEO ve dış SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Sitenin içerisinde yapılan optimizasyonlar ve site dışında backlinkler oluşturur. Bunun amacı ise arama motorlarına yapılan anahtar kelimeler sayesinde arama motorunun ilk aranan sitesi olmaktır. Bu gibi işlemler işletmeciler için çok büyük öneme sahiptir. Arama motorları aranan kelimeyi daha rahat bir şekilde tarar ve böylece linkler sayesinde en üstte çıkmasına yardımcı olur.

Müşterileriniz sizi Google, Yahoo ve Bing'de bulabiliyor mu? HD Bilşim, işletme web sitenizi bu Arama Motorlarında yüksek oranda görüntülenmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Projelerimiz, bir web sitesinin arama varlığı ve varolan Arama Motoru görünürlüğüyle genel bir bakışla başlayarak, çözümün işletmenizin veya kuruluşunuzun benzersiz sorunlarına ve fırsatlarına uymasını sağlar. Stratejik hedeflerinize en uygun planı oluşturmak için, site dışı markanızı ve geri bağlantı profilinizi, yerinde optimizasyonunuzu ve web sitesi altyapısını ve kategorisel rekabet gücünü dikkate alırız. Ardından, bu planı en baştan hazırlıyoruz. Tek boyutlu herkese uygun bir standart bir strateji değil, bunun yerine sitenizin arama görünürlüğünü iyileştirmeye yönelik belirli bir eylem planı oluşturuyoruz. Sonra stratejilerimiz ve taktiklerimiz doğrultusunda ilerliyoruz ve tavsiyelerimizi uygulamak için sizinle birlikte çalışıyoruz. Projenin her aşamasında kişiselleştirilmiş bir hizmet sunduğumuzu sizde göreceksiniz. Kişilerin ürünleriniz veya hizmetleriniz için nasıl arama yaptığını araştırıyor ve ödeme yapan müşterilere dönüşen trafik sağlamaya odaklanıyoruz. Amacımız SEO ile size yeni müşteriler kazandırabilmektir. Google'ın bağlantıları ve içeriği konusunda daha katı hale getirmesi sayesinde, küçük işletmeler ve işletmeler için SEO stratejileri önemli ölçüde değişti. Ve işletmeler için SEO söz konusu olduğunda, nihai hedef Gerçekten Büyük olmalıdır.Web'de markanızın görünürlüğünü iyileştirirken, daha fazla Trafiği çekerek, arama motorlarından özellikler aranan ürün ve hizmet müşteri yakalama potansiyelini arttırmaktadır.

SEO Nedir?

SEO, geniş anlamda, web sitenizin kodunu, yapısını, içeriğini ve genel web varlığını, Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının web sitenizi bulması, okuması, endekslemesi ve sıralamasını kolaylaştırmak için değişiklikler yapma sürecidir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki yerini en üst düzeye çıkarmak için taktiksel ve stratejik çabaları tanımlar.

SEO NEDİR?

Google SEO Stratejisi

Etkili bir SEO stratejisi uygulamak, özellikle Google'ın SEO sıralama algoritmasına yapılan son güncellemelerle birlikte, açık ve kolay değildir. Alan adı yetkisi veya Google'ın dediği gibi "çevrimiçi iş otoritesi", Google'da önemli bir sıralama faktörüdür. Google'da yüksek sıralamaya sahip olmak, meta etiketleri veya anahtar kelime doldurma metnini düzeltmekten çok tatmin edici bir web sitesinin kullanıcılara sunulması ile ilgilidir.

GOOGLE SEO

Şehir Bazlı SEO Çalışması

Şehir bazlı SEO, Google'un algoritma değişikliği yapmasıyla beraber lokasyon parametresini dikkate almasıyla gündeme gelmiştir. İnsanlar artık internetten araştırma yaparken kendi lokasyonlarına en yakın yerdeki talep edilen hizmeti veren şirketi seçmektedir. Bu sebeple her şehir için yeni linkler oluşturuyor ve SEO çalışmasını gerçekleştiriyoruz.

ŞEHİR BAZLI SEO
SEO
HİZMETİ

Neden SEO Yaptırmalıyım?

SEO'nun önemli bir özelliği, web sitenizi hem kullanıcılar hem de arama motoru robotları için kolaylaştırarak anlatmaktır. Arama motorları gittikçe sofistike hale gelmiş olsa da, bir web sayfasını bir insanın yaptığı gibi hala göremiyor ve anlayamıyorlar. SEO, motorların her bir sayfanın ne hakkında olduğunu ve kullanıcıların nasıl faydalı olabileceğini anlamalarına yardımcı olur.

NEDEN SEO?

Seo Danışmanlığı Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başarılı bir dijital pazarlama çabasının önemli bir bileşenidir. İyi optimize edilmiş bir web sitesi, tüm dijital pazarlama kampanyalarınız için sağlam bir platform sağlar. Harika bir SEO planı size güçlü bir rekabet avantajı sağlayabilir. SEO Uzmanı ekibimizle görüşerek web sitenizi ücretsiz analiz ettirebilirsiniz.

SEO DANIŞMANLIĞI

Bölgesel SEO Çalışması

Bölgesel SEO, geliştirmiş olduğumuz özel SEO yazılımı sayesinde tamamen organik olarak tek makeleden tüm illerde ve ilçelerde otomatik olarak oluşturulan linkler Google tarafından index olduğunda doğu bölgelerde %90 batı bölgelerde %70 oranında başarı sağladığımız referanslarımızca kanıtlanmıştır. Örneğin "seo yaptırmak" kelimesinde tüm illerde ilk sıralarda çıkmaktayız.

BÖLGESEL SEO

SEO Nedir?

SEO, yani “Search Engine Optimization” olarak bilinen yani arama motorlarının siteyi daha iyi tanıyabilmesi daha iyi analiz edebilmesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. Arama motorlarının siteyi rahat gezinebilmesi ve sitede yer alan bilgilere daha kolay ulaşabilir olması arama sonuçlarına da yansıyacaktır. Arama sonuçlarında sitenin birkaç basamak daha yukarı sıraya çıktığı yapılan bu iyileştirmeler neticesinde mümkün olabilmektedir. İşte tüm bu yapılan iyileştirmeler ve neticesinin olumlu olması işlemleri SEO çalışması olarak nitelendirilir. SEO çalışmasını kim yapabilir? Bu sorunun cevap oldukça açıktır. SEO çalışmasını ancak SEO uzmanı profesyonel kişiler yapabilir. Kodlama bilgisi olan sitenin tasarımında ve yazılımında hatalarını analiz edebilen profesyonel kişiler hem site içi SEO hem de site dışı SEO işlemlerini yürütebilmektedir. Web sitenizin mimarisi, tüm çevrimiçi pazarlama aşamalarını - özellikle de SEO'yu belirler. Sitenizin en iyi uygulamaları kodlama, sayfa hızı iyileştirmeleri, URL yapısı, site haritaları ve diğer pek çok husus dahil olmak üzere kusursuz standartlarla kurulmasını sağlıyoruz. Web Tasarım SEO web sitesi başlığı, açıklaması ve diğer meta etiketleri arama motorunda site konumlandırmada hayati bir rol oynar; çünkü bunlar, arama motorlarına içeriği hakkında temel bilgi sağlar. Arama motorlarında sitenizin sıralamasını belirlemede ana faktör olan web sitenizdeki içeriklerdir. İçerik aynı zamanda SEO dostu ve bilimsel açıklamalar içermelidir. HD Bilişim, içeriğinizi canlı kılmak, araştırmak ve en doğru makaleyi yazmak için özel bir ekibe sahiptir.

SEO denildiği zaman sadece site içinde yapılan iyileştirmeler olarak nitelendirmek yanlış olur. Bu sadece yapılan işlemlerden sadece bir tanesidir. Site içi olduğu kadar site dışında yapılan çalışmalar da SEO’nun bir parçasıdır. Arama sonuçlarına olumlu yansımasını görmek için site içi ve site dışı SEO çalışmaları profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. SEO’da amaç sitenin arama sonuçlarında görünürlüğünü daha üst sıralara çıkarmaktır. Bunun neticesinde ziyaretçi en temel amaçlardan birisidir. SEO, sitenin doğal yöntemlerle ulaşamayacağı yere doğal bir görünüm altında farklı etkilerde bulunarak siteyi taşıma işlemi olarak da tanımlanabilir. SEO’nun en temel amacı arama motorlarına siteyi sevdirmektir.

seo

Temelde, arama motoru optimizasyonu, işinizi zaten ürün veya hizmetlerinizi arayan kişilerin önünde koymaktır. Bunu başarmak için, sitenizin müşterileriniz için aradığı konularla alakalı ve yetkili olması gerekir. SEO hizmetlerimiz bunun gerçekleşmesine yardımcı olur. Müşterilerimizin birçoğu, web siteleri için devam eden SEO'yu gerçekleştirmek için aylık hizmeti tercih etmektedir. Konumuzun başında da söylediğimiz gibi seo bir kaç aylık süreç değildir. Evet gerekli standat SEO çalışmasını yaptırdığınızda web siteniz istenilen ya da belirli bir yükselme yaşayabilmektedir. Ancak önemli olan yakaladığınız o sıralamayı devam ettirebilmektir. Biz HD Bilişim olarak seo süresini yaklaşık olarak 3-5 ay olarak değerlendirmekteyiz. Ancak bu süreç her sektördeki şirketler için gerçerli olmayabilmektedir. SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz, organik arama ihtiyaçlarınızı, web sitenizi ayrıntılı bir şekilde incelemek ve sitenizi kârlı bir hale getirebilmek için size özel bir çözüm sunmak için hazırız. İşletmenizi, Google'ın ve arama motorlarının kolayca yorumlayabileceği bir şekilde sunmaktayız ve diğer rakiplerinizin özellikle yapmadığı ya da atladığı kısımları yakalayarak SEO yapmaktayız. Web Sayfalarınızın Arama Motoru sonuçlarının ilk sayfasında görünmesini sağlamak bizim görevimizdir. Google gibi bir arama motoruna belirli bir kelimeyi veya kelime öbeğini yazarken Arama motoru tarafından endekslenen ilgili sayfaların listesi görünür. Bazı sitelerin neden bu listede diğerlerinden daha yüksek olduğunu merak ettiyseniz, cevapları arama motoru yöneticileri tarafından kullanılan taktiklerde gizlidir. Google bir web sitesinin nezaman yükseleceğine nezaman indireceğine geliştirmiş olduğu yapay zeka yazılımlar tarafından karar vermektedir. Tabiki Google istediği yükselmek için gerekli olan, Google tarafından kabul görmüş bazı standartlar mevcuttur. En başta web sitesinin ziyaretçi sayısına bakar. Ziyaretçi sayısı arttığında web sitesinin popülaritesi artacağı için yükselmesi olağandır. İşte ziyaretçisi az olan ve standartlara uygun olarak hazırlanmamış bir web sitesi ile karşılaştığımızda, işte tamda SEO zamanı diyoruz.

SEO ile Arama Motoru Sıralamalarında Yükselmek

SEO yaptırmak ticari faaliyet yürüten ve dijital pazarlama yöntemini kullanan işletmelerin tümü arama motorlarında ilk sırada yer almak ister. Çünkü ilk sırada yer almak reklam ile mümkündür, reklam da maliyet anlamına gelir. Reklamsız doğal sonuçlarda arama sonuçlarında ilk sıraya yerleşmek pek çok sitenin hayalidir. İlk sırada yer almanın diğer bir yolu da SEO çalışması ile organik aramalarda en üst sırada yer almaktır. Sitenin popüleritesini arttırmak isterken yapılan yanlış uygulamalar sonucunda sitenin durumu daha kötüye gidebilir, spam olarak algılanabilir ve arama sonuçlarından tamamen silinebilir. Bu gibi durumlar firma sahipleri açısından intihar demektir. Bu yüzden SEO çalışması yaparken sadece SEO uzmanlarından ve bu alanda referansları bulunan kişilerden destek almak her zaman daha kesin sonuçlar verecektir.

Arama motoru optimizasyonu ile sitenin ilk hizmete başladığı zamandan itibaren düzenli olarak sitenin durumunu kontrol eder. Sitenin gelişimi ve popüleritesine bağlı olarak doğal arama sonuçlarında bu durum yansıtılır. Firmalar mevcut organik arama sonuçlarında bulundukları konumu beğenmiyor daha üst sıralara çıkmak istiyorsa SEO uzmanı ile görüşmelidir.

Doğal SEO Çalışmasının Önemi

Siteyi optimize ederken dikkat edilmesi gereken en temel şartlardan birisi de yapılan eylemlerin doğallığa uygun olmasıdır. Doğal olmayan ve manipüle edildiği anlaşılan tüm çalışmalar arama motorları tarafından kolayca anlaşılır ve olumsuz olarak siteye yansıtılır. Yapılan doğal olmayan işlemler sonunda yapılan tüm SEO çalışmaları çöpe gidebilir. Bu yüzden doğallık çalışmaların bel kemiğini oluşturur diyebiliriz.

Doğal yapılan çalışmalar kullanıcıların siteyi faydalı bularak yapmış olduğu paylaşımlar olarak nitelendirilerek sitenin hanesine artı puan getireceği gibi aksi durumlarda ise eksi puan alacaktır. Sitede yer alan bilgiler diğer web sitelerinde ya da sosyal medya platformlarında paylaşımı yapılırken sanki bir kullanıcı paylaşıyormuş gibi hareket edilmelidir. Böylece arama motorları sitenin faydalı olduğunu ve faydalı hizmetler ürettiğini düşünerek sitenin arama sonuçlarında birkaç basamak daha yukarı çıkması sağlanabilir.

Yapılan çalışmaların doğal olarak adlandırılabilmesi için çeşitli olması gerekir. Farklı ellerden yapılan çalışmalar birbirinden bağımsız olacağı için arama motorları bu durumu fark edecek ve doğal olduğu algısını oluşturacaktır. Bu yüzden SEO çalışması yaparken çeşitlilik ön planda çıkan diğer unsurdur.

SEO arama motoru optimizasyonu nedir? SEO, bir web sitesinin tüm arama motorlarında daha iyi bir şekilde listelenmesi ve konumunun yükseltilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen bir isimdir. Bu çalışmaların temeli arama motorlarının çalışma prensibine dayanır. SEO uzmanları arama motorlarının ve robotların çalışmalarını yakından inceleyerek kendine özel bir çalışma stili oluşturur. Böylece uygulayacağı bu yöntemler ile arama sonuçlarında web sitelerin çok daha iyi şekilde listelenmesini sağlar. Fakat arama motorlarında yükselmenin kesin ve net bir yöntemi asla yoktur. Çünkü sürekli arama motorları tarafından yapılan güncellemeler ile web site sonuçlarında sitelerin yerleri geçici ya da kalıcı olarak değişebilir. Bu yüzden SEO uzmanı kendi deneyimlerini, bilgisini ve tecrübelerini sentezleyerek müşterilerine özel çözümler sunmak durumundadır. Bilgiye ve aradığımız içeriğe ulaşmanın yolu arama motorlarından geçmektedir. Hızlı ve kolay şekilde talep ettiğimiz bilgiye ulaşmak ancak arama motorları sayesinde kolay olmaktadır. Arama motorları internette var milyonlarca web sitesini robotları aracılığı ile indexleyerek dizinine ekler. Böylece arama motorları üzerinden talep edilen bilgiyi kolay şekilde ziyaretçilerine sunmayı amaçlar. Arama motorları arama sonuçlarında en alakalı ve ziyaretçiyi bilgi anlamında doyuracak olan siteleri listeler. Bunu yaparken farklı açıklamaları, iç ve dış SEO ayarlarını dikkate alarak uygulamaktadır. Böylece arama motorları işlerliği yüksek ve ziyaretçiye gerçek bilgiyi sunabilen web sitelerini sıralamaktadır. Bunların neticesinde SEO uygulaması büyük ölçüde önem kazanır.

arama motoru optimizasyonu

SEO ile ziyaretçilerinizi katlayın!

SEO yaptırmak için gerekçe arayanlar için en başta ziyaretçilerinizi günden güne artmasını sağlamanın temel koşulu, ziyaretçilerinize iyi bir hizmet sunuyor olmanızdan geçmektedir. Web sitenizde uzun süre zaman geçirmeyen ziyaretçiler sizin web sitenize olumsuz etki yaratacaktır. Yani iki farklı X-Y web sitesi düşünün, ikisinin de tüm özellikleri aynı olsun. X web sitesinden giren ziyaretçiler ortalama 15 saniye sitede kalıp ardından siteyi terk ediyorken, Y web sitesine giren ziyaretçiler ise ortalama 3 ila 10 dakika aralığında sitede kalıyorsa Y web sitesinin her zaman aramalarda önde çıkması doğal bir sonuçtur. Bu yüzden SEO çalışması bir yere kadar yeterli olabilmektedir. Her zaman kaliteli içerik, ziyaretçileri doyurucu ve doğru bilgilendirme yapmak kontrolünüz dışında olan ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlamaya yarayacaktır. Bu da gelecek zaman içinde web sitenize olumlu etkiler yaratarak sitenizin günler içinde sürekli yükselmesine şahit olmanız anlamına geliyor.

SEO hizmeti ile ziyaretçilerinizi hızlı şekilde arttıracağınız gibi web sitenizde bulunan hatalardan da kısa süre içinde kurtulmuş olacaksınız. Dijital dünyada var olabilmek için temel şartlardan birisi işi kuralına göre oynamaktır. İşi eğer kuralına göre oynayamıyorsanız doğal arama sonuçlarında da var olabilmeniz zora giriyor demektir. Bu yüzden SEO hizmeti satın alarak web sitenizin ziyaretçilerinizi arttırabilir, müşterilerinizi günden günde çoğaltabilir ya da itibarınızı yükseltebiliriz. Yaptıracağınız küçük bir SEO çalışması yaptırmak hem firma itibarınızı yükseltmek hem de internet dünyasının içinde var olmak, rekabet ettiğiniz firmalardan bir adım önde olmak size büyük kapılar aralayacaktır. Web sitesi SEO yaptırmak şirketlerin kâr marjını arttırmaktadır.