SEO

SEO Nedir? SEO Hizmeti ile web siteniz uçuşa geçsin!

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Hizmeti

SEO, ingilizce adı Search Engine Optimization olan, Türkçe adıyla arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, web sitelerine özel çalışma, standart yapıya ulaştırma, hata giderme ve genel manipülasyon uygulamaları sayesinde arama motorları arama sonuçlarında beklenen anahtar kelimelerde ilk sıralara çıkarılması işine verilen isimdir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), organik arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralamayı yakalamk için, yardımcı tekniklerle bir web sitesine trafik artırmanın yoludur. SEO ipuçları ve stratejiler, bir web sitesinin sıralamasını etkileyen hem iç hem de dış faktörleri iyileştirmeyi amaçlayan SEO teknikleridir. Böyle bir tanımı google da kabul etmektedir. Yani google, algoritmalar doğrultusunda web sitenize yapılan çalışmaların başarı sağlayacağını kabul etmektedir. SEO Optimizasyonu, iş, müşteri, pazarlama, marka bilinci oluşturma ve hatta rekabetçilerinizi belirleyip çözüm becerileri geliştirme ile birlikte bazı web programlama uzmanlığını içerir. Arama motoru optimizasyonu büyü ya da sihirli değnek değildir ve harikalar yaratamaz. Ancak doğru ve doğal tekniklerle süreç içerisinde hedeflediğiniz sıralamaları yakalayabilirsiniz.

seo hizmeti

SEO (Search Engine Optimization) nedir?

Türkiye'de SEO, Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoruna yazılan anahtar kelimeler ile üst sıralara çıkmak için yapılan iki aşamalı optimizasyon işlemidir. SEO iç SEO ve dış SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Sitenin içerisinde yapılan optimizasyonlar ve site dışında backlinkler oluşturur. Bunun amacı ise arama motorlarına yapılan anahtar kelimeler sayesinde arama motorunun ilk aranan sitesi olmaktır. Bu gibi işlemler işletmeciler için çok büyük öneme sahiptir. Arama motorları aranan kelimeyi daha rahat bir şekilde tarar ve böylece linkler sayesinde en üstte çıkmasına yardımcı olur.

Müşterileriniz sizi Google, Yahoo ve Bing'de bulabiliyor mu? HD Bilşim, işletme web sitenizi bu Arama Motorlarında yüksek oranda görüntülenmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Projelerimiz, bir web sitesinin arama varlığı ve varolan Arama Motoru görünürlüğüyle genel bir bakışla başlayarak, çözümün işletmenizin veya kuruluşunuzun benzersiz sorunlarına ve fırsatlarına uymasını sağlar. Stratejik hedeflerinize en uygun planı oluşturmak için, site dışı markanızı ve geri bağlantı profilinizi, yerinde optimizasyonunuzu ve web sitesi altyapısını ve kategorisel rekabet gücünü dikkate alırız. Ardından, bu planı en baştan hazırlıyoruz. Tek boyutlu herkese uygun bir standart bir strateji değil, bunun yerine sitenizin arama görünürlüğünü iyileştirmeye yönelik belirli bir eylem planı oluşturuyoruz. Sonra stratejilerimiz ve taktiklerimiz doğrultusunda ilerliyoruz ve tavsiyelerimizi uygulamak için sizinle birlikte çalışıyoruz. Projenin her aşamasında kişiselleştirilmiş bir hizmet sunduğumuzu sizde göreceksiniz. Kişilerin ürünleriniz veya hizmetleriniz için nasıl arama yaptığını araştırıyor ve ödeme yapan müşterilere dönüşen trafik sağlamaya odaklanıyoruz. Amacımız SEO ile size yeni müşteriler kazandırabilmektir. Google'ın bağlantıları ve içeriği konusunda daha katı hale getirmesi sayesinde, küçük işletmeler ve işletmeler için SEO stratejileri önemli ölçüde değişti. Ve işletmeler için SEO söz konusu olduğunda, nihai hedef Gerçekten Büyük olmalıdır.Web'de markanızın görünürlüğünü iyileştirirken, daha fazla Trafiği çekerek, arama motorlarından özellikler aranan ürün ve hizmet müşteri yakalama potansiyelini arttırmaktadır.

Kurumsal SEO çalışması ve detaylarını anlamak için öncelikle SEO kavramının tam olarak ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlamak gerekiyor. SEO arama motoru optimizasyonu olarak da biliniyor. Bir web sitesinin arama motorlarında üst sırada yer alması için, marka bilinirliğini sağlamak ve hedeflediği kitleye daha kolay ulaşması adına yapılan profesyonel teknik çalışmaların bütünüdür. SEO çalışmaları için uzman kişilerden hizmet almanız gerekiyor. Bu noktada ister bireysel SEOO uzmanlarından isterseniz de profesyonel SEO şirketlerinden hizmet almayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra genel olarak SEO çalışmalarının siteniz için sağladığı faydalardan bahsetmek gerekirse de;

 • SEO çalışmaları uzun vadeli ve sabır gerektiren çalışmalardır. Uzun vadede hedeflediğiniz her noktaya ulaşmanızı sağlar.
 • Sitenizin arama motorları tarafından görünür ve bilinir olmasını sağlar
 • Organik olarak arama motorlarının üst sıralarında yer almasını sağlar.
 • Hedef kitlenizin sitenizi tanımasını ve sitenize daha hızlı ulaşmasını sağlar.
 • Hedef kitlenizin sitenizi daha sık ziyaret etmesini sağlar.
 • Marka bilinirliği sağlar.
 • Ekstra reklam ücretlerine bütçe ayırmadan sadece SEO çalışmasına ayırdığınız bütçe ile dijitalde büyük ölçüde büyüme ve gelişme kaydetmenizi sağlar.

SEO Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Seo fiyatları, birçok kritere göre değişiklik göstermektedir. SEO fiyatı belirlenirken web sitesinin geçmişi, rakipleri, daha önce seo çalışması yapılıp yapılmadığı, backlink sayısı, anahtar kelimenin popülerliği, seo çalışması süresi gibi faktörler seo fiyatlarını değiştirmektedir. Ayrıca aylık seo hizmeti ve yıllık seo hizmeti, performans pazarlama seo çalışması fiyatları birbirinden ayırmaktadır. HD Bilişim olarak 1 yıllık seo çalışması yaparak ücretlendirmekteyiz. Sonuç odaklı seo hizmeti verdiğimiz için seo ücreti ne kadar çıkarsa yarısını alarak işimize başlıyor, web siteniz için tahakkuk edilen sıralama elde edilince kalan ödemeyi almaktayız.

SEO Nedir?

SEO, geniş anlamda, web sitenizin kodunu, yapısını, içeriğini ve genel web varlığını, Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının web sitenizi bulması, okuması, endekslemesi ve sıralamasını kolaylaştırmak için değişiklikler yapma sürecidir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki yerini en üst düzeye çıkarmak için taktiksel ve stratejik çabaları tanımlar.

SEO NEDİR?

Google SEO Stratejisi

Etkili bir SEO stratejisi uygulamak, özellikle Google'ın SEO sıralama algoritmasına yapılan son güncellemelerle birlikte, açık ve kolay değildir. Alan adı yetkisi veya Google'ın dediği gibi "çevrimiçi iş otoritesi", Google'da önemli bir sıralama faktörüdür. Google'da yüksek sıralamaya sahip olmak, meta etiketleri veya anahtar kelime doldurma metnini düzeltmekten çok tatmin edici bir web sitesinin kullanıcılara sunulması ile ilgilidir.

GOOGLE SEO

Şehir Bazlı SEO Çalışması

Şehir bazlı SEO, Google'un algoritma değişikliği yapmasıyla beraber lokasyon parametresini dikkate almasıyla gündeme gelmiştir. İnsanlar artık internetten araştırma yaparken kendi lokasyonlarına en yakın yerdeki talep edilen hizmeti veren şirketi seçmektedir. Bu sebeple her şehir için yeni linkler oluşturuyor ve SEO çalışmasını gerçekleştiriyoruz.

ŞEHİR BAZLI SEO
SEO
HİZMETİ

Neden SEO Yaptırmalıyım?

SEO'nun önemli bir özelliği, web sitenizi hem kullanıcılar hem de arama motoru robotları için kolaylaştırarak anlatmaktır. Arama motorları gittikçe sofistike hale gelmiş olsa da, bir web sayfasını bir insanın yaptığı gibi hala göremiyor ve anlayamıyorlar. SEO, motorların her bir sayfanın ne hakkında olduğunu ve kullanıcıların nasıl faydalı olabileceğini anlamalarına yardımcı olur.

NEDEN SEO?

Seo Danışmanlığı Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başarılı bir dijital pazarlama çabasının önemli bir bileşenidir. İyi optimize edilmiş bir web sitesi, tüm dijital pazarlama kampanyalarınız için sağlam bir platform sağlar. Harika bir SEO planı size güçlü bir rekabet avantajı sağlayabilir. SEO Uzmanı ekibimizle görüşerek web sitenizi ücretsiz analiz ettirebilirsiniz.

SEO DANIŞMANLIĞI

Bölgesel SEO Çalışması

Bölgesel SEO, geliştirmiş olduğumuz özel SEO yazılımı sayesinde tamamen organik olarak tek makeleden tüm illerde ve ilçelerde otomatik olarak oluşturulan linkler Google tarafından index olduğunda doğu bölgelerde %90 batı bölgelerde %70 oranında başarı sağladığımız referanslarımızca kanıtlanmıştır. Örneğin "seo yaptırmak" kelimesinde tüm illerde ilk sıralarda çıkmaktayız.

BÖLGESEL SEO

SEO Nedir?

SEO, yani “Search Engine Optimization” olarak bilinen yani arama motorlarının siteyi daha iyi tanıyabilmesi daha iyi analiz edebilmesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. Arama motorlarının siteyi rahat gezinebilmesi ve sitede yer alan bilgilere daha kolay ulaşabilir olması arama sonuçlarına da yansıyacaktır. Arama sonuçlarında sitenin birkaç basamak daha yukarı sıraya çıktığı yapılan bu iyileştirmeler neticesinde mümkün olabilmektedir. İşte tüm bu yapılan iyileştirmeler ve neticesinin olumlu olması işlemleri SEO çalışması olarak nitelendirilir. SEO çalışmasını kim yapabilir? Bu sorunun cevap oldukça açıktır. SEO çalışmasını ancak SEO uzmanı profesyonel kişiler yapabilir. Kodlama bilgisi olan sitenin tasarımında ve yazılımında hatalarını analiz edebilen profesyonel kişiler hem site içi SEO hem de site dışı SEO işlemlerini yürütebilmektedir. Web sitenizin mimarisi, tüm çevrimiçi pazarlama aşamalarını - özellikle de SEO'yu belirler. Sitenizin en iyi uygulamaları kodlama, sayfa hızı iyileştirmeleri, URL yapısı, site haritaları ve diğer pek çok husus dahil olmak üzere kusursuz standartlarla kurulmasını sağlıyoruz. Web Tasarım SEO web sitesi başlığı, açıklaması ve diğer meta etiketleri arama motorunda site konumlandırmada hayati bir rol oynar; çünkü bunlar, arama motorlarına içeriği hakkında temel bilgi sağlar. Arama motorlarında sitenizin sıralamasını belirlemede ana faktör olan web sitenizdeki içeriklerdir. İçerik aynı zamanda SEO dostu ve bilimsel açıklamalar içermelidir. HD Bilişim, içeriğinizi canlı kılmak, araştırmak ve en doğru makaleyi yazmak için özel bir ekibe sahiptir. Büyük SEO çalışması standart seo parametreleri ile yapılması çok zordur. 2020 seo nasıl yapılır? Yurtdışından Türkiye'de hizmet almak isteyen kişiler SEO internet company Turkey, SEO Company Turkey SEO Services Search Engine Optimization kelimelerini yazar mı? Cevap evet. Yurtdışından ulaşan müşterilerimize yurtdışı SEO çalışması yapmaktayız. Ayrıca Türkiye genelinden ulaşan firmalarımıza daha fazla ihracat yapmalarını sağlamak için yurtdışı seo çalışması yapmaktayız.

SEO denildiği zaman sadece site içinde yapılan iyileştirmeler olarak nitelendirmek yanlış olur. Bu sadece yapılan işlemlerden sadece bir tanesidir. Site içi olduğu kadar site dışında yapılan çalışmalar da SEO’nun bir parçasıdır. Arama sonuçlarına olumlu yansımasını görmek için site içi ve site dışı SEO çalışmaları profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. SEO’da amaç sitenin arama sonuçlarında görünürlüğünü daha üst sıralara çıkarmaktır. Bunun neticesinde ziyaretçi en temel amaçlardan birisidir. SEO, sitenin doğal yöntemlerle ulaşamayacağı yere doğal bir görünüm altında farklı etkilerde bulunarak siteyi taşıma işlemi olarak da tanımlanabilir. SEO’nun en temel amacı arama motorlarına siteyi sevdirmektir. Bölgesel seo çalışması nasıl yapılır? Bölgesel şehir bazlı seo çalışması yaptırmak için hizmetinizin başlığında, seo linki, meta anahtar kelimelerinde şehir ismi geçmelidir. Bu açıklama iç seo nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak verilebilir. Bu seo işlemi sonrasında dış seo nasıl yapılır sorusunun cevabını verip seo uygulamasını anlatmakta fayda vardır. Oluşturulan bölgesel şehir bazlı yerel seo uygulaması, her link için backlink ile desteklenmeli ve güçlendirilmelidir. Böylece tam seo çalışması yapmış olursunuz. Web sitesi seo optimizasyonu hizmeti alırken arama motoru sıralaması garantili hizmet almakta fayda vardır. SEO konusunda Performans Pazarlama seocular tarafından suistimal edilebilmektedir. SEO nedir? SEO Nasıl Yapılır? SEO açılımı nedir? Kendim SEO çalışması yapabilir miyim? SEO soruları ile bize ulaşabilirsiniz.

seo

Temelde, arama motoru optimizasyonu, işinizi zaten ürün veya hizmetlerinizi arayan kişilerin önünde koymaktır. Bunu başarmak için, sitenizin müşterileriniz için aradığı konularla alakalı ve yetkili olması gerekir. SEO hizmetlerimiz bunun gerçekleşmesine yardımcı olur. Müşterilerimizin birçoğu, web siteleri için devam eden SEO'yu gerçekleştirmek için aylık hizmeti tercih etmektedir. Konumuzun başında da söylediğimiz gibi seo bir kaç aylık süreç değildir. Evet gerekli standat SEO çalışmasını yaptırdığınızda web siteniz istenilen ya da belirli bir yükselme yaşayabilmektedir. Ancak önemli olan yakaladığınız o sıralamayı devam ettirebilmektir. Biz HD Bilişim olarak seo süresini yaklaşık olarak 3-5 ay olarak değerlendirmekteyiz. Ancak bu süreç her sektördeki şirketler için gerçerli olmayabilmektedir. SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz, organik arama ihtiyaçlarınızı, web sitenizi ayrıntılı bir şekilde incelemek ve sitenizi kârlı bir hale getirebilmek için size özel bir çözüm sunmak için hazırız. İşletmenizi, Google'ın ve arama motorlarının kolayca yorumlayabileceği bir şekilde sunmaktayız ve diğer rakiplerinizin özellikle yapmadığı ya da atladığı kısımları yakalayarak SEO yapmaktayız. Web Sayfalarınızın Arama Motoru sonuçlarının ilk sayfasında görünmesini sağlamak bizim görevimizdir. Google gibi bir arama motoruna belirli bir kelimeyi veya kelime öbeğini yazarken Arama motoru tarafından endekslenen ilgili sayfaların listesi görünür. Bazı sitelerin neden bu listede diğerlerinden daha yüksek olduğunu merak ettiyseniz, cevapları arama motoru yöneticileri tarafından kullanılan taktiklerde gizlidir. Google bir web sitesinin nezaman yükseleceğine nezaman indireceğine geliştirmiş olduğu yapay zeka yazılımlar tarafından karar vermektedir. Tabiki Google istediği yükselmek için gerekli olan, Google tarafından kabul görmüş bazı standartlar mevcuttur. En başta web sitesinin ziyaretçi sayısına bakar. Ziyaretçi sayısı arttığında web sitesinin popülaritesi artacağı için yükselmesi olağandır. İşte ziyaretçisi az olan ve standartlara uygun olarak hazırlanmamış bir web sitesi ile karşılaştığımızda, işte tamda SEO zamanı diyoruz.

SEO ile Arama Motoru Sıralamalarında Yükselmek

SEO yaptırmak ticari faaliyet yürüten ve dijital pazarlama yöntemini kullanan işletmelerin tümü arama motorlarında ilk sırada yer almak ister. Çünkü ilk sırada yer almak reklam ile mümkündür, reklam da maliyet anlamına gelir. Reklamsız doğal sonuçlarda arama sonuçlarında ilk sıraya yerleşmek pek çok sitenin hayalidir. İlk sırada yer almanın diğer bir yolu da SEO çalışması ile organik aramalarda en üst sırada yer almaktır. Sitenin popüleritesini arttırmak isterken yapılan yanlış uygulamalar sonucunda sitenin durumu daha kötüye gidebilir, spam olarak algılanabilir ve arama sonuçlarından tamamen silinebilir. Bu gibi durumlar firma sahipleri açısından intihar demektir. Bu yüzden SEO çalışması yaparken sadece SEO uzmanlarından ve bu alanda referansları bulunan kişilerden destek almak her zaman daha kesin sonuçlar verecektir.

Arama motoru optimizasyonu ile sitenin ilk hizmete başladığı zamandan itibaren düzenli olarak sitenin durumunu kontrol eder. Sitenin gelişimi ve popüleritesine bağlı olarak doğal arama sonuçlarında bu durum yansıtılır. Firmalar mevcut organik arama sonuçlarında bulundukları konumu beğenmiyor daha üst sıralara çıkmak istiyorsa SEO uzmanı ile görüşmelidir.

Doğal SEO Çalışmasının Önemi

Siteyi optimize ederken dikkat edilmesi gereken en temel şartlardan birisi de yapılan eylemlerin doğallığa uygun olmasıdır. Doğal olmayan ve manipüle edildiği anlaşılan tüm çalışmalar arama motorları tarafından kolayca anlaşılır ve olumsuz olarak siteye yansıtılır. Yapılan doğal olmayan işlemler sonunda yapılan tüm SEO çalışmaları çöpe gidebilir. Bu yüzden doğallık çalışmaların bel kemiğini oluşturur diyebiliriz.

Doğal yapılan çalışmalar kullanıcıların siteyi faydalı bularak yapmış olduğu paylaşımlar olarak nitelendirilerek sitenin hanesine artı puan getireceği gibi aksi durumlarda ise eksi puan alacaktır. Sitede yer alan bilgiler diğer web sitelerinde ya da sosyal medya platformlarında paylaşımı yapılırken sanki bir kullanıcı paylaşıyormuş gibi hareket edilmelidir. Böylece arama motorları sitenin faydalı olduğunu ve faydalı hizmetler ürettiğini düşünerek sitenin arama sonuçlarında birkaç basamak daha yukarı çıkması sağlanabilir.

Yapılan çalışmaların doğal olarak adlandırılabilmesi için çeşitli olması gerekir. Farklı ellerden yapılan çalışmalar birbirinden bağımsız olacağı için arama motorları bu durumu fark edecek ve doğal olduğu algısını oluşturacaktır. Bu yüzden SEO çalışması yaparken çeşitlilik ön planda çıkan diğer unsurdur.

SEO arama motoru optimizasyonu nedir? SEO, bir web sitesinin tüm arama motorlarında daha iyi bir şekilde listelenmesi ve konumunun yükseltilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen bir isimdir. Bu çalışmaların temeli arama motorlarının çalışma prensibine dayanır. SEO uzmanları arama motorlarının ve robotların çalışmalarını yakından inceleyerek kendine özel bir çalışma stili oluşturur. Böylece uygulayacağı bu yöntemler ile arama sonuçlarında web sitelerin çok daha iyi şekilde listelenmesini sağlar. Fakat arama motorlarında yükselmenin kesin ve net bir yöntemi asla yoktur. Çünkü sürekli arama motorları tarafından yapılan güncellemeler ile web site sonuçlarında sitelerin yerleri geçici ya da kalıcı olarak değişebilir. Bu yüzden SEO uzmanı kendi deneyimlerini, bilgisini ve tecrübelerini sentezleyerek müşterilerine özel çözümler sunmak durumundadır. Bilgiye ve aradığımız içeriğe ulaşmanın yolu arama motorlarından geçmektedir. Hızlı ve kolay şekilde talep ettiğimiz bilgiye ulaşmak ancak arama motorları sayesinde kolay olmaktadır. Arama motorları internette var milyonlarca web sitesini robotları aracılığı ile indexleyerek dizinine ekler. Böylece arama motorları üzerinden talep edilen bilgiyi kolay şekilde ziyaretçilerine sunmayı amaçlar. Arama motorları arama sonuçlarında en alakalı ve ziyaretçiyi bilgi anlamında doyuracak olan siteleri listeler. Bunu yaparken farklı açıklamaları, iç ve dış SEO ayarlarını dikkate alarak uygulamaktadır. Böylece arama motorları işlerliği yüksek ve ziyaretçiye gerçek bilgiyi sunabilen web sitelerini sıralamaktadır. Bunların neticesinde SEO uygulaması büyük ölçüde önem kazanır.

arama motoru optimizasyonu

SEO ile ziyaretçilerinizi katlayın!

SEO yaptırmak için gerekçe arayanlar için en başta ziyaretçilerinizi günden güne artmasını sağlamanın temel koşulu, ziyaretçilerinize iyi bir hizmet sunuyor olmanızdan geçmektedir. Web sitenizde uzun süre zaman geçirmeyen ziyaretçiler sizin web sitenize olumsuz etki yaratacaktır. Yani iki farklı X-Y web sitesi düşünün, ikisinin de tüm özellikleri aynı olsun. X web sitesinden giren ziyaretçiler ortalama 15 saniye sitede kalıp ardından siteyi terk ediyorken, Y web sitesine giren ziyaretçiler ise ortalama 3 ila 10 dakika aralığında sitede kalıyorsa Y web sitesinin her zaman aramalarda önde çıkması doğal bir sonuçtur. Bu yüzden SEO çalışması bir yere kadar yeterli olabilmektedir. Her zaman kaliteli içerik, ziyaretçileri doyurucu ve doğru bilgilendirme yapmak kontrolünüz dışında olan ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlamaya yarayacaktır. Bu da gelecek zaman içinde web sitenize olumlu etkiler yaratarak sitenizin günler içinde sürekli yükselmesine şahit olmanız anlamına geliyor.

SEO hizmeti ile ziyaretçilerinizi hızlı şekilde arttıracağınız gibi web sitenizde bulunan hatalardan da kısa süre içinde kurtulmuş olacaksınız. Dijital dünyada var olabilmek için temel şartlardan birisi işi kuralına göre oynamaktır. İşi eğer kuralına göre oynayamıyorsanız doğal arama sonuçlarında da var olabilmeniz zora giriyor demektir. Bu yüzden SEO hizmeti satın alarak web sitenizin ziyaretçilerinizi arttırabilir, müşterilerinizi günden günde çoğaltabilir ya da itibarınızı yükseltebiliriz. Yaptıracağınız küçük bir SEO çalışması yaptırmak hem firma itibarınızı yükseltmek hem de internet dünyasının içinde var olmak, rekabet ettiğiniz firmalardan bir adım önde olmak size büyük kapılar aralayacaktır. Web sitesi SEO yaptırmak şirketlerin kâr marjını arttırmaktadır.

Neden SEO Çalışması Yapılır?

Neden seo çalışması yapılır? Dünyada internet kullanımının artması, herkesin kişisel cep telefonu ya da bilgisayar gibi elektronik cihazlar üzerinden alışveriş yapması nedeniyle insanlar artık yorulmadan istediği bilgiye,ürüne ve buna benzer bir çok şeye daha rahat ulaşabilmektedir. Bu durum e-ticaret yapan işletmecilerin, iş sahiplerinin yararına olmuştur. SEO arama motorlarında aranılan kelimenin linkler sayesinde öne çıkarılmasını sağlayarak bir çok işletmecinin yüzünü güldürmüş bir teknolojiye sahiptir. Bu dijital pazarda aramalarda kendini en üste çıkarmak isteyen işletmeciler SEO hizmetinden yararlanmaktadır. Maliyet olmadan fazla kitleye hitap edebilmek için SEO çok önemli bir araç haline gelmiştir. Yalnız site kurulduktan sonra devamını getirmek önemli bir husustur. Sürekli olarak düzenli bir biçimde içerik girilmesi arama motorunun o siteyi endekslemesi için gereklidir. Bu şekilde SEO hizmetinden engel yemeden arama motorlarında en üste çıkabilirsiniz. Bu işlerini e-ticaret yoluyla yapan ve daha fazla kitleye hitap etmek isteyen işletmeciler için vazgeçilmez bir yöntemdir. E-ticaret kullanan insanlar SEO sayesinde organik takipçiler elde edebilir hatta yapılan alışveriş sayesinde bu insanlar düzenli müşteri yakalayabilir. Sitenin açılmasıyla öncelikle botlar takip eder ve sonrasında düzenli olarak içerik girilmesi, özgün olması, kopya ve buna benzer durumlar söz konusu olmadığında takipçi sayısı hızla artabilir. İşletmeci eğer kadın bijuteri ürünleri satıyorsa, kadın giyim makyaj gibi kadına yönelik ürünleri satan bir firmayı hedef alabilir. Böylece daha fazla kitlelere hitap edebilir ve kendini ön plana çıkarabilir. Ayrıca kullanılan görseller de satış yaparken büyük bir öneme sahiptir.

SEO'nun İşletmeler İçin Önemi Nedir?

SEO'nun işletmeler için önemi nedir? Günümüzde belli bir marka değeri olan ürünler veya çok tıklanan bir internet sitesine insanlar güven duyarak alışveriş yapmak isterler. İnsanlar güvenmediği sitelerden alışveriş yapmazlar ve genelde alışveriş yapacak oldukları zaman marka değeri olan ürünler hep üst kısımda yer alır. İnsanların genelde arama motorunun en alt kısmına inerek alışveriş yaptığı çok nadir görülen bir durumdur. SEO hizmeti bu durumda devreye girer ve sitenizin en üst kısımda yer almasını sağlayarak insanlara güven veren bir alışveriş hizmetini sunar. Bu şekilde işletmecilerin sitesinin ilk sirada yer alması müşteriye güven verir ve siteye girmesini sağlar. İşletmeciler için büyük bir öneme sahip olan SEO hem işletmeciler için hem de alışveriş yapacak olan kişiler için vazgeçilmez bir internet hizmetidir.

search engine optimization

SEO, İngilizce ‘search engine optimization’ kısaltılmışıdır. Türkçe’de ‘arama motoru optimizasyonu’ olarak kendine yer bulur. SEO’nun amacı, bir hizmeti ya da web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkarmaktır. SEO çalışmaları temel olarak bu amaca hizmet eder. Sitelerde yer alan bilgiler, satılmak istenen şeyler veya paylaşılmak istenen materyaller, SEO çalışmaları ile daha fazla kitleye ulaştırılmak istenir. Web sitelerin içeriğine uygun anahtar kelimeleri tasarlanır, site; aramalarda daha iyi konumlarda çıkarılmaya çalıştırılır ve arama motorlarının çalışma prensibi göz önünde tutularak proje sürdürülür.

SEO’nun başından sonuna dek arama motorları ile doğrudan alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Firmanızın ya da çalışmalarınızın kullanıcıya ulaşabilmesi için öncelikle Google, Yandex vb. arama motorlarında üst sıralarda çıkması gerekmektedir. Web sitenizin varlığı, SEO çalışmalarının başarısından geçer. SEO yapılmadan nitelik ve nicelik öğelerine dikkat edilmesi gerekir. Ölçülebilir çalışmaları yapmak, mantıksal ve stratejik seo çalışması yapmak tamamen organik seo çalışmasını oluşturmaktadır. Seocu denen kişi bu ölçütler ve mantıksal çalışmalar çerçevesinde çalışmasını sürdürür. Google da ismimin çıkmasını istiyorum şeklinde gelen müşterilerimize öncelikle SEO'nun ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Peki Arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir? İşte tam da burada seo hizmeti devreye girmektedir. SEO Google tarafından site sahibi olan herkesin birbirleri ile kurallı, stratejik ve süreçte değişen özelliklerin web sitesine uygulanmasıyla oluşan kavramdır. SEO hizmeti alarak web sitesinizi üst sıralarda çıkarabilirsiniz. Google da üst sıralara çıkma ücreti çok değişken olup standart bir fiyat bulunmamaktadır. SEO hizmeti ücretleri web sitenizin geçmişine, yaşına, aldığı trafiğe, marka bilinirliğine, rakiplerinin gücüne vb. kriterle göre bir seo uzmanının ne kadar emek harcayacağına göre değişmektedir.

Aramak istediğimiz bir bilgiyi ya da web sitesini doğrudan doğruya arama motorlarında aramaktayız. Arama motorları ise karşımıza sayfalarca ve sıralı bir şekilde web siteleri çıkarır. Peki bu sayfaların sıralanma mantığı nedir? İşte SEO, web sitenizi bu sıralamada üst sıralara çıkarmayı hedefler. Web sitenizde bir takım iyileştirmeler ve özel çaba ile popülariteyi arttırmaya çalışır. E-ticaret hacminin giderek arttığı bu zaman diliminde, firmalar, kuruluşlar ve markalar, SEO nasıl yapılır diye düşünmekte ve alanında uzman kişilerle çalışmaktadır. Sonucunda da bu çalışmalar meyvesini verip, site sahiplerine ciddi kazanımlar sağlamaktadır. Çünkü içeriğinizin kalitesi ve özgünlüğü tek başına bir başarı etkeni değildir. Onu ulaştırabildiğiniz kullanıcı sayısı kadar kendinizi kanıtlarsınız. Arama motorları da işte tam bu noktada sitenizin varlığını bazı kriterlere göre algılamakta ve listeye almaktadır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır sorusunu şu şekilde açıklayabiliriz. Web sitenizde bir ürün satıyorsanız, herhangi bir hizmet veriyor ya da blog yönetiyorsanız bazı endişeleriniz olur. Web sitemde nasıl tık arttırırım diye düşünebilir ya da nasıl SEO çalışması yapabilirim diyebilirsiniz. SEO temel amacı itibari ile arama motorundan üst sıralara çıkma amacı denerek basit gibi gözükse de, bu çok ciddi ve detaylı bir çalışmanın sonucudur. Öncelikle sitenizdeki hiçbir içerik çalıntı ve kopya olmamalıdır. Çünkü arama motorları birbirinin aynısı içerikleri filtrelemekte ve arama sonuçlarında ya çıkarmamakta ya da sonlara atmaktadır. Sonraki adım sitenizin backlink alma hacminin büyük olmasıdır. Yani kabaca web sitenizin veya içerisindeki alanların linkinin, başka sitelerde yayınlanıyor olması. Bu doğal olarak sitenizin trafiğini arttıracaktır ve arama motorlarında sizi üst sıralara taşıyacaktır. SEO çalışmalarında belki de en önemli noktalardan biri anahtar kelimelerdir. Arama motorları, kullanıcıların yaptığı aramaları kelime kelime kaydeder ve bundan bir algoritma oluşturur. Hem bizzat arama yaparken bunları görebilir hem de bazı yardımcı araçlar sayesinde hangi kelimelerin daha çok arandığını görebilirsiniz. Web sitenizin içeriklerinde başarılı bir SEO çalışması yapmak için anahtar kelimeleri de buna göre belirlemelisiniz. Google da üst sıralara çıkma uzmanı genel olarak SEO uzmanı olarak adlandırılmaktadır. SEO uzmanı nedir? SEO uzmanı Google tarafından belirlenen standartlar ve kurallar çerçevesinde web sitenizi sektörünüzün anahar kelimeleri doğrultusunda ilk sıralarda çıkmasını sağlayan kişidir. Bir siteyi Google da üst sıralara çıkarma işlemi sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Öncelikle web sitesinin doğru analiz edilerek seo altyapsına sahip olup olmadığı tespit edilmektedir. SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır? SEO kavramı uzun süredir internetin gelişimiyle beraber daha da aşina olduğumuz bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. İnternetle ilgilenen kişilerin daha yakından tanıdığı bu kavramın genel olarak tanımını yapmak gerekirse de; arama motoru optimizasyonu demek yanlış olmayacaktır. İşletmeler, markalar, e-ticaret siteleri internet kullanıcıları arasından endi hedef kitlelerine ulaşmayı hedefler. Bu hedeflere ulaşmak için ise SEO çalışmalarına gerek duyurulur. Özellikle de en çok kullanılan Google arama motorunda siteler rakiplerinin önüne geçmek ve daha fazla kitleye ulaşmak adına SEO uyumlu web sitelerini tercih ederken ilaven SEO için teknik destek hizmeti de almalıdır. Peki, SEO hizmetinin özellikler nelerdir? Nasıl ve neden yapılır? SEO çalışması fiyatları nelerdir? Merak ettiğiniz tüm bu soruları sizler için yanıtladık.

SEO nedir ve kurumsal SEO çalışmaları nasıl yapılır gibi sorular son dönemde sıklıkla araştırılan konuların başında yer alıyor. Dijitalleşen dünyada dijitale adım atan girişimciler, markalar, işletmeler SEO kavramı ile tanışıyor. Çünkü SEO dijitalleşmenin olmazsa olmaz çalışmaları arasında yer alıyor. Markanın gelişmesi, bilinir olması, hedef kitleye kolay ulaşması ve en önemlisi arama motorlarında üst sıralarda yer alarak rakiplerini geride bırakması adına büyük fayda sağlıyor. Peki, tüm bunları nasıl sağlıyor? SEO tam olarak nedir ve nasıl, kim tarafından uygulanır? SEO hizmeti almadan dijitalde gelişmek mümkün müdür? Kurumsal SEO çalışması nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak ettiğinizi tüm bu soruları HD Bilişim olarak sizler için ayrıntılarıyla yanıtladık. Sorularınızın en ince ayrıntısına kadar yanıtlarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

SEO Hizmeti Almazsam Ne Olur?

SEO çalışmalarının yapılmadığı bir web sitesi, Google, Yandex gibi arama motorlarında yok hükmündedir dersek yanlış olmaz. Firmanızın, kurumsal çalışmalarınızın bir yere gelmesini istiyorsanız öncelikle kullanıcıların ve arama motorlarının taleplerini yerine getirmelisiniz. Sitenizdeki iyileştirme çalışmaları, profesyonel SEO hizmeti gerçekleştiren uzmanlar sayesinde meyvesini verecektir. Sonuç olarak siz de e-ticaret ya da hangi alandan dahil olursanız olun, ziyaretçi sayınızı artırarak daha önemli yerlere gelebilirsiniz. SEO hizmeti, bir web sitesinin tasarım ve yazılım gibi diğer özellikleri kadar önemlidir. Artık irili ufaklı her firma SEO çalışmaları için yardım almaktadır.

SEO Çalışması Yaptırmak İstiyorum

Eğer siz de SEO çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz! Öncelikle kısaca SEO nedir sorusunu yanıtlamak gerekirse; arama motoru optimizasyonu çalışmaları olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır. Yani bir web sitesinin arama motoru özelinde en üst sırada yer alması ve daha görünür olması adına yapılan teknik çalışmalar olarak da ifade edilebilir. Tüm bu detayları kapsayan, en verimli SEO çalışması hizmetini HD Bilişim olarak sektör liderleri arasında yer alan firmamızdan alabilirsiniz. Sitenizin müşteri kitleniz tarafından daha görünür ve tanınır olması, kolay ulaşılabilir olması ve çok daha fazlası için SEO hizmeti almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Tek başına bir web sitesine sahip olmak asla yeterli değildir. Teknolojik ve dijital dünyaya ayak uydurmak, burada rakiplerinizin önüne geçmek için web tasarım atılan ilk adım olarak düşünülebilir. Aram motorları tarafından algılanan web sitenizin daha görünür olması, trafik alması ve daha pek çok olumlu netice için SEO çalışması konusunda mutlaka destek alınmalıdır Aksi halde web siteniniz arama motorlarının en ücra köşelerinde işlevsiz bir şekilde yer almaya devam edecektir. SEO çalışmasının faydalarından kısaca söz etmek gerekirse de;

 • SEO çalışması sitenizin görünür olmasını sağlar.
 • Arama motorlarının en üst sıralarında yer almasını hedefler ve destekler.
 • Müşteri kitlenizin size daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlar.
 • Bir marka haline gelerek, güven vermenizi sağlar.
 • Daha fazla müşteriye daha hızlı şekilde ulaşmanızı destekler.
 • E-ticaret satışlarınızın doğrudan artmasını sağlar.
 • Görünür, tanınır olmayı, bilinilirliği arttırır.
 • Google algoritma değişikliği sonrasında seo ile yeniden sıralama kazanırsınız.

Seo çalışmalarının faydaları elbette ki bunlarla da sınırlı kalmıyor. Daha pek çok fayda sağlayan bu çalışmanın sonuç vermesi için sürekliliğe ve profesyonel stratejilere gereksinimi vardır. Eğer siz de tüm yukarıda saydıklarımızı hedefliyor ve hemen buna istinaden SEO çalışması konusunda etkin ve yetkin profesyonel hizmet almayı istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 10 ağustos 2020 yılında yapılan Google algoritma değişikliği sonrasında etkilenen sıralaması düşmüş web sitelerini yeni seo tekniğimizi uygulayarak yeniden ilk sıralamalara getirmeyi başarıyoruz. Google algoritma değişikliği sonrasında değişen web sitenizin sıralamasını eski haline getirmenin en iyi yollarını bulmak ve HD Bilişim olarak sonuç ve hedef odaklı SEO çalışmalarımız ile büyümeye hazır mısınız?

Arama Motorlarında Yükselmek Neden Önemlidir?

Artık arama motorları dünya çapında büyük önem taşıyor. Kişisel ya da sektörel olarak yer edinilen arama motorlarında ön plana çıkmak hedeflenen kitleye ulaşma konusunda da büyük fayda sağlıyor. Artık her firmanın, şirketin ya da kurumun bir web sitesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Değişen ve gelişen teknolojik dünya da var olmak için birer gereksinim olduğunu da ifade edebiliriz. Ancak tek başına bir web sitesine sahip olmak görünür bir şekilde var olmaya ne yazık ki yeterli olmuyor. Bunun yanı sıra web sitesinin uygunluğu ve özel teknik çalışmalar ile hedef kitleye daha görünür kılınması için destek alınmalıdır. Bu noktada seo çalışmaları verim sunan hizmetler arasında yer alıyor. Doğru bir seo hizmeti alarak arama motorlarında ön plana çıkmayı hedefliyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. HD Bilişim firması olarak sizlere en profesyonel arama motorları optimizasyonu hizmeti sunuyoruz. Hizmet detaylarımız hakkında ayrıntılı bilgi ve destek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz! Arama motorlarında ilk sırada çıkmak istiyorum deyimini gerçekleştirmek ve Google arama motorunda daha iyi sonuç almak için SEO çalışması yapıldığını biliyor muydunuz? Arama motoru optimizasyonu temel amacı para kazanmaktır. SEO hizmeti veren şirketler para kazandırır.

seo çalışmasının faydaları

SEO çalışmalarının faydaları nelerdir?

Seo çalışması yaptırmanın faydaları, arama motorlarında yükselmek neden önemlidir ve SEO'nun faydaları nelerdir sorunuza kısaca şu şekilde yanıt vermek mümkündür; Peki SEO mantığı nedir? Organik SEO ve organik sıralama neden önemlidir? E-ticaret ya da normal web sitelerine ilişkin yaptırılan SEO çalışmalarının sayısız olumlu faydası bulunuyor.

 • E-ticaret sitelerinin daha görünür ve ulaşır olmasını sağlar.
 • E-ticaret sitelerinde satışlarınızı arttırır.
 • Hedef kitlenizin arama motoru havuzundan sizi daha kolay görmesini ve ulaşmasını sağlar.
 • SEO Çalışması kalıcı müşteriler kazanmanızı destekler.
 • Rakiplerinizin önüne geçmenizi ve daha popüler marka, iletme ya da firma olmanızı sağlar.
 • Seo çalışmaları sitelerin arama motorlarında en üst sırada yer almasını sağlıyor.
 • Seo çalışmaları sitelerin arama motorlarında en üst sırada yer almasını sağlıyor.
 • Seo çalışmaları sitelerin arama motorlarında en üst sırada yer almasını sağlıyor.
 • Google sıralama listesinde hedef kitlenizin rakiplerinizden önce sizin sitenize ulaşmasını destekliyor.
 • Google sıralama listesinde görünür olmak!
 • İlk sıralara çıkarak kurumsal bir izlenim yaratıp hedef kitlenize güven vermek.
 • Yatırımın daha verimli bir şekilde geri dönüşmesini sağlamak
 • Daha fazla hedef kitleye ulaşmak ve alışveriş oranını arttırmak için destek verir.
 • Arama motorlarında ilk sırada çıkmak; tanınır olmayı, bilinilirliği arttırır.
 • SEO ile internet reklam giderlerinden kurtulun!
 • Dijital pazarlama hacmini yükseltmek

Profesyonel SEO çalışması yukarıda saydığımız ve daha fazla olum etkiler yaratır. Diğer faydaları hakkında ve hizmete ilişkin merak ettiğiniz sorularınız yanıtlarını almak üzere HD Bilişim olarak, bizimle istediğiniz zaman hızlıca iletişime geçebilirsiniz. Gördüğünüz üzere arama motorlarında üst sırada olmanın sayısız faydası ve önemi bulunuyor. Gelişmek, daha görünür bir marka haline gelmek için oldukça tutulan bir yöntem ve hizmet olduğunu söylemek mümkündür. Bu konuda en etkili hizmeti sunan firmamız sizlere destek olmaya her zaman hazır bulunuyor. Seo çalışmaları ve ilgili diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, fiyat tekliflerimizi öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. HD Bilişim sektörün lideri olarak sizlere profesyonel ekibi ile hizmet sunmaya ve dijital dünyada gelişmenize destek olmaya devam ediyor! Profesyonel SEO nasıl yapılır? Temel seo bilgileri ile organik seo nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmanız oldukça güçtür. SEO puanı arttırmanın yolları, arama motoru optimizasyonu çalışması site içi ve site dışı seo nasıl yapılır sorusunu sormaktan geçer. Web sitem için nezaman seo yapmalıyom diyorsanız, bu seo makalesini okuduktan hemen sonra seo çalışmasına başlamalısınız. Web sitenizin arama motoru indexlemesi yapmak için seo uzmanı olmanıza gerek yoktur. SEO uygulaması ve Google'un analiz araçları ve optimizasyon uygulamaları ile bunu çok rahat yapabilirsiniz. Arama motorları ve çalışma prensipleri incelendiğinde yapısal olarak çok bir fark olmasa da algoritmik olarak değişkenlik göstermekteler. Bu sebeple seo standartları çerçevesinde web sitenize arama motoru optimizasyonu çalışması yapmalısınız. SEO web sitesi üst sırada çıkarma işlemi sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Bunun için SEO genel kuralları ve arama motoru optimizasyonu seo uzmanılığı eğitimi almış olmak gerekir. En iyi seo hizmeti almak için doğru seo firmaları ile çalışmakta fayda vardır. SEO'nun web sitesi için önemli noktaları, arama motorunda ilk sırada çıkmak için en öneli kriterleri yansıtır. Seo hizmeti veren firma listesi, en gelişmiş arama motoru optimizasyonu Google da yer almaktadır. Web sitenizi arama motorlarında yükseltmek için özel seo hizmeti almalısınız. SEO hizmeti veren şirketler arasında HD Bilişim web sitesi seo çalışması yaparak portföyüne yüzlerce seo referanslar eklemiştir. Türkiye SEO firmaları denince bölgesel seo çalışmasında ilk sıralarda yer alan HD Bilişim, SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını en iyi şekilde vermiştir. Türkiye'nin en iyi seo firması, referanslarını doğal bir şekilde sergileyendir. HD Bilişim olarak SEO referanslarımızı anlık olarka güncellemekteyiz. SEO yapan şirketler arıyorsanız doğru adrestesiniz. En iyi seo firmaları arasında gösterilen HD Bilişim, arama motoru optimizasyonu fiyatları konusunda en uygun fiyatları vermektedir. SEO çalışması ne kadar yapılmalıdır? SEO çalışması süreli yapılan bir işlem değildir. SEO çalışması sürekli ve canlı bir sistemdir. SEO arama motoru teknikleri, Google algoritma değişiklikleri çerçevesinde değişime uğramaktadır. Bu sebeple algoritma değişimi sonrasında SEO çalışmalarına devam edilmelidir. Garantili seo hizmeti almak için seo sözleşmesi yaparak kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Goolge sıralama kriterleri sürekli değişkenlik gösterdiği için bu konuda kendinizi koruma altına alabilirsiniz. SEO çalışması nedir? SEO çalışması sayesinde ticari gücünüzü ve rekabet gücünüzü arttırabilirsiniz. SEO ne demek? SEO dijtal bir sözcük olarak arama motoru optimizasyonu olarak akılda kalmıştır.

Organik SEO Çalışması

SEO çalışmaları web sitelerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. SEO tam olarak; web sitenizin arama motorlarında ön plana ve üst sıralara çıkmasını sağlıyor. Özellikle e-ticaret siteleri ve diğer satış odaklı siteler için bu çalışmanın profesyonel anlamda yapılması gerekiyor. SEO çalışmaları noktasında doğru firmadan hizmet almanız sonuç almanız noktasında büyük önem taşıyor. Özellikle web siteleri için yapılan organik SEO çalışmalarının birden fazla teknik ve tecrübe gerektiren detayı olduğu için hizmet alacağınız firmayı iyice analiz ederek seçmenizde fayda vardır. HD Bilişim olarak uzun yıllardır bu sektörde yer alıyor ve çok sayıda Organik SEO çalışması için hizmet vermiş bulunuyoruz. Buna istinaden bizimle iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Peki, organik seo nasıl yapılır? Ne işe yarar? Merak edilen detayları izler için kaleme aldık

organik seo

Organik SEO Çalışması nasıl yapılır?

Organik SEO çalışması yapılırken birden fazla faktör göz önüne alınır. Öncelikle çalışmanın yapılacağı sitenin durumu analiz edilir. Aldığı trafik, rakiplerine nazaran bulunduğu konum gibi detaylar incelenerek neler yapılması gerektiğine karar verilir. Mobil uyumlu alt yapı ile sunulan web siteler ve diğer tüm web siteler için organik SEO çalışması doğru yapılırsan olumlu sonuçlar verir. Sitenin arama motorlarında üst sıraya çıkmasını ve daha fazla kitleye ulaşılmasını sağlar. Organik seo çalışmaları aynı zamanda kaliteli, profesyonel SEO uyumlu içerikler ile desteklenerek daha hızlı sonuç almak hedeflenir. HD Bilişim olarak bu noktada tüm lokasyonlar için hizmet veriyoruz. SEO çalışmalarının en doğru adreslerinden biri olarak hizmet vermeye her zaman hazır bulunuyoruz. Markanızı, sitenizi geliştirecek hamleler ile uzun vadeli sonuçlar almanızı sağlıyoruz.

Organik SEO Çalışması ve Faydaları

Organik SEO çalışması faydalarına göz atacak olursak da şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Doğal yöntemlerle web sitenizin daha fazla trafik almasını sağlar.
 • Organik seo çalışması daha kalıcı olacağından daha fazla hedef kitleye ulaşmanızı kolay hale getirir.
 • Web sitesinin arama motorlarında kalıcı olarak en üst sıraya çıkmasını sağlar.
 • Organik seo yöntemleri kullanıldığından sıralamanız daha fazla üst sıralarda kalacağı için web sitenizin hitap ettiği kitleye güven vermiş olursunuz.
 • Web sitenizin rakiplerinize nazaran daha fazla tercihe dilmesini sağlar.

Organik SEO çalışması için profesyonel hizmet almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Çalışması Fiyatları

SEO fiyatları yapılacak çalışmalara ve birçok seo kiritrelerine göre farklılık gösterir. SEO hizmeti fiyatları, SEO desteği alacağınız firma sitenizin durumuna bağlı olarak ne tarz bir çalışma yapılacağını belirler. Kaliteli ve profesyonel seo çalışması almanız için öncelikle sitenize ilişkin detaylara hakim olmak adına ön analiz yapılması gerekiyor. Sitenizin durumu ve talepleriniz doğrultusunda yapılacak çalışmanın rotası belirlenir ve sizlere tarafımızca en uygun seo fiyatları belirlenir. Belirlenen çalışma kapsamında seo fiyat teklifleri sunulur. Bu nedenle de çalışmaya ilişkin genel geçer bir rakam vermek tamamen yanlış olacaktır. HD Bilişim firması olarak uzun süredir profesyonel SEO çalışmaları için türlü hizmetler veriyoruz. Google SEO hizmeti almayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de hizmetin fiyat detaylarıdır. Nitekim bu konuda kesin ve net bir rakam söylemek neredeyse imkânsızdır. Fiyat teklifi alabilmeniz için öncelikle sitenizin ilgili kişi tarafından analiz edilmesi ve mevcut durumunun görülmesi gerekiyor. Ardından yapılacakların belirlenmesi sonucunda tarafınıza fiyat teklifi sunulur. HD Bilişim SEO hizmeti fiyat teklifi almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler

SEO çalışmaları hakkında yanlış bilinen çok nokta bulunuyor. Bunlardan ilgi çalışmaların tamamen sahte olduğudur. Yani arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yönelik olan bu çalışmanın verimsiz ve gereksiz olduğu düşünülür. Yanlış uygulanan tekniklerin olumlu sonuçlar getirmesi de beklenen yanlış düşüncelerden biridir. SEO çalışması bütünseldir ve kesinlikle profesyonel kişiler tarafından ciddi emek ve mesai harcanarak uygulanabilir. SEO çalışması bir web sitesi için tek başına yeterli olmayıp buna paralel çalışmalar ile de desteklenmesi gereklidir. SEO çalışması yapılırken tüm stratjiler bir bütün olarak değerlendirilir. SEO çalışması yapılırken cpc yani ücretli reklamlar ile de desteklenmesinde fayda vardır. SEO hizmeti verdiğimiz müşterilerimize aynı zamanda küçük bütçeler ile Google Ads, Facebook ve Instagram reklamları vermeleri önermekteyiz.

Hem SEO uygulaması yapan hem de SEO hizmeti alan kişiler tarafından yanlış bilinen çok detay bulunuyor. SEO ne değildir ve seo hakkında yanlış bilinenler nelerdir sorusunun en kısa yanıtı ise;

 • SEO çalışmaları doğru strateji ve hedefler doğrultusunda ilerlenmez ise olumsuz yönde etki edebilir.
 • SEO çalışması yapılmadan da bir web sitesi üst sıralara çıkabilir.
 • Tüm seo uzmanları aynı teknikleri uyguluyor. Ucuz olanı tercih etmeliyim. HD Bilişim olarak her proje için genel standartlar dışında farklı stratejiler üreterek web sitesi seo çalıması yapıyoruz.
 • Web sitem uzun yıllardır iş yaptığım sektörümdeki anahtar kelimelerde ilk sırada, bu yüzde seo yaptırmak istemiyorum. Bu kabullenme kesinlikle yanlış olup seo çalışmalarının sürekli yapılması gerektiğini müşterilerimize anlatıyoruz.
 • SEO kelimesinde ilk sırada çıkan firmalar Türkiye'nin en iyi seo firmaları mı? Tüm SEO ajansları doğru seo hizmeti verebilir. SEO kelimesinde ilk sıralarda çıkan SEO ajansları beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu yüzden bu doğru bir kriter değildir.

Tün bunlar seo hakkında yanlış bilinenler olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle web sitesi arama motorlarının ücra köşelerinde kaybolan, sitesinden istediği verimi alamayan ve bütün sermayesi boşuna giden çok sayıda insan bulunuyor. SEO hakkında doğru detayları öğrenmek, seo hakkında daha fazla bilgi alıp profesyonel bir hizmet almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. HD Bilişim olarak yıllardır sektörde yer alan öncü seo firmaları arasında yer alıyoruz. Türkiye’nin her yerinden hizmet almak üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seo Nedir Ne İşe Yarar

Google Seo nedir? Seo ne işe yarar? Seo ne değildir? SEO açılımı en yalın tanımıyla SEO arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda SEO bir web sitesinin arama motorlarının en üst sırasında yer alması ve trafik çekmesi için yapılan teknik çalışmaların tümü olarak da ifade edilebilir. Web sitelerinin markalaşması, ön plana çıkması ve doğru hedef kitleye ulaşması noktasında son derece önemli olan seo çalışmaları hakkında yanlış bilinen hususlar bulunuyor. Seo nedir? Seo ne değildir? sorularını bu noktada sizler için ele aldık. SEO arama motorları tarafından sitenizin görünür olmasını, daha fazla trafik çekmesini ve dijital ortamda rakiplerinizin önüne geçmesini sağlayan çalışmaların bütünüdür. SEO standartları nelerdir sorusu sıklıkla merak edilip araştırılıyor. SEO çalışmalarının standartlarından önce neden yapılması gerektiği iyi anlaşılması oldukça önemlidir. SEO açılım olarak Search Engine Optimization olarak tanımlanıyor. Web sitelerinin arama motorları özelinde daha fazla ön plana çıkması adına yapılan teknik performans çalışmalarının tümüne SEO çalışmaları adı veriliyor. Bildiğiniz üzere web sitesini açmak tek başına yeterli olmuyor. Bu yüzden seo hizmeti almalısınız! Özellikle de çok fazla rakibiniz olan bir sektörde yer alıyorsanız dijital mecralarda ve arama motorlarında daha fazla ön plana çıkmak için özel çalışmalar konusunda destek almanız gerekiyor. Web sitenizin arama motorlarının ücra köşelerinde kalmasını istemiyorsanız siz de SEO çalışmaları konusunda uzman ve yetkin bir firmadan mutlaka destek almalısınız. HD Bilişim olarak yıllara uzanan sektör tecrübemiz ile sizlere SEO çalışmaları konusunda en iyi hizmeti sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

seo nedir

SEO Ne Değildir?

SEO ne demek sorusunun global cevaplarını yukarıda verdik. Peki SEO ne değildir? Neleri yaparsanız SEO hataları yapmış olursunuz? SEO her internet sitesi için mutlaka yapılması gereken teknik çalışmaların bütünü olarak ifade edilebilir. En yalın tanımıyla SEO arama motoru optimizasyon çalışmalarıdır. İnternet kullanımının artış göstermesi ve aynı zamanda web site sayısının giderek artmasıyla dijital ortamda oluşan rekabetin galibi olmak için SEO çalışmalarını tercih etmek büyük öne taşıyor. Çünkü bu çalışmalar web sitelerinin arama motorlarının en süt sıralarında yer almasını, doğru hedef kitleye ulaşılmasını, sitenin yoğun ve etkili trafik almasını ve eğer ticari amaçla kullanılan bir siteyse satışlarının armasını destelemek üzere yapılıyor. Ancak tüm bu faydalarına rağmen hala SEO çalışması hakkında yanlış bilinen şeyler ve akabinde ön yargılar olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. HD Bilişim firması olarak seo ne değildir başlığı altında yanlış bilinenleri kaleme aldık. Seo nedir, ne işe yarar, seo ne değildir gibi sorularınızın ayrıntılı yanıtlarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

Google bilinen en büyük arama motoru olarak dikkat çekiyor. Ayrıca dünya genelinde de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen arama motoru olduğu söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu nedenle de web site sahipleri her zaman Google’nin en üst sıralarında yer almayı hedefliyor. Google’de üst sıralarda yer almak her ne kadar kolay olmasa da bunun belli başlı profesyonel teknikler için yapılabileceğini söylemek mümkündür. Peki, bu teknikler nelerdir? Google’de üst sıralara nasıl çıkılır? Hangi çalışmaları yapılırsa daha hızlı üst sıralara çıkılır? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını almak için en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Etkili sonuçları ve yöntemleri HD Bilişim olarak sizler için kaleme aldık. İşte, tüm detaylar…

Google’da Üst Sıralara Çıkma Teknikleri

Google’da üst sıralara çıkma teknikleri olduğunu yukarıda ayrıntılı olarak ifade etmiştik. Bu teknikleri başlıklar halinde aktarmak gerekirse de;

Site içi SEO çalışmaları; Site içi SEO çalışmaları Google arama motorundan üst sıralara çıkmanız için büyük oranda fayda sağlıyor. Eğer site içi performansınız profesyonel ve kaliteli olursa üst sıralarda yer almanız da aynı oranda daha kolay olacaktır. Sitenizin içerikleri, içeriklerin başlık ve etiketleri, meta açıklaması, URL’sinin googleye uyumlu olması, akıllı etiket kullanımı, iç link kullanımı vb. pek çok faktöre ayrıntılarıyla dikkat etmeniz gerekiyor.

Site dışı SEO çalışmaları; Site içi SEO çalışmaları kadar google’da üst sıralara çıkmanızı site dışı SEO çalışmaları da destekliyor. Dış linkler, linklerin bozuk olmaması vb. konularda da etkili çalışmalar yapmanız faydalı olacaktır.

Kısacası Google’da üst sıralara çıkma detayları için sitenizin hızı, arama motoruna uyumluluğu, içeriklerin kaliteli, teknik SEO çalışmalarının yapılması, doğru anahtar kelimelerin uygun ölçüde kullanılması gibi pek çok ayrıntı etkili oluyor. Siz de sitenizin daha iyi konuma gelmesini ve rakiplerinizi geride bırakırken aynı zamanda da hedef kitlenizin size daha kolay ulaşmasını istiyorsanız SEO çalışmaları noktasında profesyonel hizmet alabilirsiniz. SEO işini iyi yapanlar arasında HD Bilişim olarak tüm site türleri için etkili projelere imza atıyoruz. SEO hizmeti almak için hemen bizimle iletişlime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Kurumsal SEO çalışması nasıl yapılır?

SEO hizmeti almak isteyen firmalar, işletmeler ya da kurumlar kurumsal SEO nedir ve neler sağlar gibi soruların yanıtını araştırıyor. Hemen sorunun ayrıntılı yanıtına geçmek gerekirse kurumsal SEO çalışması için öncelikle firmanızın ne hedeflediği incelenir ve analiz edilir. Bu analiz neticesinde hizmet aldığınız profesyonel SEO uzmanı nasıl bir yol haritası izleneceğini taslak haline getirir ve sizlere sonuçlarının neler olacağını anlatır.

SEO uzmanları bu taslağı oluştururken firmanızın rakipleriniz, rakiplerinizin konumunu, sektörünüzün hacmin, firmanızın gelişme düzeyini ve geliştirilebilir tüm yanlarını ayrıntılı olarak analiz ederler. Bu araştırma aşamasından sonra uygulama aşamasında ise site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarını uygulamaya başlar. Bunun yanı sıra sektörünüze hitap eden aranma hacmi yüksek olan doğru anahtar kelimeleri seçerek içerikler oluşturur. İçeriklerle beslenen siteniz için aynı zamanda sosyal medya stratejileri de geliştirerek sitenizin daha görünür olması adına tüm teknik çalışmalardan faydalanır.

Kurumsal SEO çalışması hizmeti nereden alınır?

Kurumsal SEO çalışması hizmeti nereden alınmalıdır ve alırken nelere dikkat edilmelidir gibi soruların yanıtını bilmek de olcukça önemlidir. Yukarıda kısaca söz ettiğimiz üzere bu hizmeti bireysel ama profesyonel olarak hizmet veren SEO uzmanlarından ya da kapsamlı hizmet sunan SEO şirketlerinden destek alabilirsiniz. SEO hizmeti almadan önce alacağınız kişi ve kurum ile konuya ilişkin tüm ayrıntıları mutlaka görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Google’nin bilinen ve tercih edilen en büyük arama motoru olduğunu ifade etmiştik. İçerisinde sayısız ve global web sitesi beraberinde de bilgi yer alıyor. Tüm bu siteler ve yığılı bilgi içerisinde sizinde varsa bir web siteniz, oda yer alıyor. Web sitenizin bu denli büyük bir arama motorunda diğerlerini bölgesel olarak geride bırakıp üst sıraya çıkmasını hayal edebiliyor musunuz? İlk başta bunun imkânsız olduğunu düşünebilirsiniz. Nitekim profesyonel bir Google SEO hizmeti ile bu gayet de mümkündür. Google’nin algoritmasını ve çalışma biçimini yakından tanıyan bir SEO uzmanı, sitenize öze çalışmalar yaparak, sitenizin ön plana çıkmasını ve daha pek çok olumlu etkiyi hayata geçirebilir.

Google SEO çalışmalarına başlamadan önce hizmet alacağınız profesyonel kişi ya da firmayı seçmeniz gerekiyor. Hizmet almaya başlayacağınız kişi ve firma ile tüm detayları konuşmanızla beraber SEO uzmanı sitenizi ayrıntılı olarak analiz eder. Bu analiz neticesinde neler yapılması gerektiğine karar vererek bunu size raporlar. Analiz raporlama sonucunda ise yapılması gerekenler SEO uzmanı tarafından teknik anlamda yapılır.

Google SEO hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Google SEO hizmetini bireysel bir SEO uzmanından ya da SEO danışmanlık hizmeti sunan bir firmadan alabilirsiniz. Sektörde bu hizmeti sunan çok sayıda firma ve kişi bulunması sonucunda hizmet alamdan önce kafanız biraz karışabilir. Hizmet alırken şu detaylara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz;

 • SEO hizmeti alacağınız SEO şirketine beklentilerinizi mutlaka söyleyin.
 • SEO hizmetinin detayları hakkında bilgi talebinde bulunun.
 • Web sitesi SEO çalışması sonrasında ne gibi iyileştirmeler yapılacağını öğrenin.
 • SEO hizmeti ve SEO çalışmaları hakkında biraz bilgi talep edin.
seo çalışması

SEO Çalışmasının faydaları nelerdir?

Profesyonel SEO çalışması hizmeti almak için en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz! SEO çalışması hayatımıza yeni giren bir kavram gibi görünse de aslında internetin girmesi ile beraber yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak artan internet kullanımı ve artık internetin her sektör için bir gereklilik olması aynı zamanda birer pazaryeri haline gelmesi ile beraber daha sık duyduğumuz bir kavram haline geldiğini de ifade edebiliriz. SEO çalışması; sitelerin arama motorlarında üst sırada yer alması için yapılır. Elbette ki SEO çalışmalarındaki temel hedef bu olsa da tek hedefin bu olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bunun yanı sıra SEO çalışmalarının sayısız fayda sağladığını ve aynı zamanda global ölçekli gelişime de kapı araladığını ifade etmek mümkündür. Siz de profesyonel seo çalışması hizmeti almayı hedefliyorsanız HD Bilişim sizin için biçilmiş kaftan olacaktır! Hemen bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilir ve kaliteli hizmetlerimizin tümünden faydalanabilirsiniz!

SEO çalışması yaptıktan sonra ne gibi sonuçlar elde edilir ve getirisi ne olur gibi soruların yanıtlarını merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle SEO hizmeti alabilmeniz için bir web sitesine ya da e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekiyor. Profesyonel ve seo uyumlu sitenize ilave SEO çalışması desteği alabilirsiniz. Web sitenize özel olarak yapılacak SEO çalışmaları için fiyatlarımız değişkenlik gösteriyor. HD Bilişim sektörün lideri olarak sizlere sonuç odaklı hizmet vermeye öncelik veriyoruz. Kaliteli SEO çalışmaları hizmetimiz için fiyat teklifi sunarken sitenizin genel durumunu mutlaka dikkate alarak sunuyoruz. Bu nedenle varsa web sitenizi görmeden, ihtiyaçlarını saptamadan net bir fiyat vermek ne yazık ki mümkün değildir.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO kavramı sıklıkla araştırılıyor. En yalın tanımıyla SEO çalışmalarının ikinci ve en önemli aşamalarından biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada site dışı SEO çalışmalarının önemini ve nasıl yapıldığını daha iyi anlamak için kesinlikle SEO kavramını ve ne işe yaradığını doğru anlamak gerekiyor. HD Bilişim Firması olarak SEO ve site dışı SEO çalışmalarına ilişkin merak edilen tüm detayları kaleme aldık. Site dışı SEO çalışmaları nedir? Nasıl yapılır? Neden yapılması gerekiyor? Faydaları nelerdir? Merak ettiğiniz tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Site dışı SEO çalışmalarının önemi!

Site dışı SEO çalışmalarının detayları aktarmadan önce bunu daha iyi anlamak için SEO çalışmalarının detaylarını aktaralım. SEO çalışmaları tüm web siteleri için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Özellikle de rekabetin çok olduğu sektörlerde bu çalışmanın yapılması gerekir. Yalın tanımıyla SEO arama motoru optimizasyonudur. Sitelerin aram motorlarında üst sıraya çıkmasını ve daha fazla trafik almasını sağlar. Site dışı SEO çalışmaları da bu amaçları açığa çıkan bir SEO tekniği olarak uygulanır.

Site dışı SEO çalışması ise kaliteli ve profesyonel sitelerden backlink alınarak yapılan bir işlemdir. Artık profesyonel ve kaliteli backlink de bulmak bir hayli zordur. Bu nendeler çalışmalar yapılırken kaliteli backlinkler satın alınır. Nitekim Google satın alınan backlinleri sevmediği için teknik anlamda satın alınan bu backlinkleri özgünleştirmek çalışmanın olumlu sonuç vermesi açısından oldukça önemlidir. Site dışı SEO’da profesyonel içerik üreten, arama motorları tarafından bilinen ve kalitesini ispatlayan sitelere tanıtım içerikleri hazırlanır. Bu içerikleri mevcut siteden okuyan kişilerin ise çalışma yapılan siteyi ziyaret etmesi hedeflenir. Son derece deneyim, blgi ve profesyonelli gerektiren bu çalışmalar için kaliteli bir firmadan hizmet almanız büyük önem taşıyor. Sitenizin daha bilinir ve tanınır hale gelmesi için SEO hizmeti almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. HD Bilişim Firması olarak sayısız SEO çalışması ise pek çok sitenin markalaşmasına ve bilinir olmasına destek olduk.

SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • SEO ÇALIŞMASI YAPTIRMAK SATIŞLARIMI VEYA MÜŞTERİLERİMİ ARTTIRIR MI?

  İnternet ve internet reklamcılığı alanında en iyi alan sağlayan SEO bölümü, yapılan çalışmalar ile satış veya müşterileri tabi ki arttırır. Örneğin Google, Yandex gibi ziyareti yüksek olan arama motorlarında en üst seviyede kendi portföyünüzü görebilirsiniz ve milyonlarca insanın da bundan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. SEO Çalışması hem firmanıza hem de size bireysel olarak katkı sağlayacaktır.

  SEO çalışması, bir internet sitesinin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmaktadır. Hedefteki anahtar kelime ve sektörler belirlenerek bu alanda işlemler yapabilirsiniz.

  SEO Çalışması Satış Faaliyetleri

  SEO Çalışması ile potansiyel ziyaretçilerin toplanması hedef alınmakta ve bunun üzerinden kazanç elde edilir. İhtiyacınıza uygun içeriğin sağlanması ve teknik kalite bakımından da uyumlu bir hale getirilmesi SEO ile mümkündür.

 • SEO UZMANI - SEO AJANSI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

  • SEO hizmeti ile internet üzerinden müşteriler çekilip bu yoldan gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki bu işlemler öncesinde dikkat etmeniz gereken bir konu vardır, o da SEO uzmanı seçimi.
  • Çalışmanız gereken sistemde eğer profesyonel bir ekip ile çalışma yaparsanız yükseliş beklediğiniz alanda hızlıca tanınır ve sayfanıza trafik çekebilirsiniz. SEO uzmanı seçerken SEO hizmet kalitesi, sonuç odaklı ekip, link seçimi gibi faktörlere dikkat etmelisiniz. Ayrıca SEO uzman veya ajansı olacak ekibin iletişime geçme sürelerini de takip etmelisiniz.
  • SEO Uzman SeçimiEn önem vermeniz gereken konulardan biri olan uzman seçim de iş kriterlerinizi ve tanınmanızı büyük bir ölçüde etkileyecektir. Çalışacağınız uzmanlar, size şu sıralamaya sahip olacaksınız diyorsa kesinlikle uzak durmalı ve yapılacak çalışmayı göz önünde bulundurarak kaliteli bir ekip seçmelisiniz.
 • E-TİCARET İÇİN NEDEN SEO HİZMETİ ALMALISINIZ?

  • Satış geliri elde etmenize yardımcı olan SEO hizmetini e-Ticaret işleri ile birleştirmelisiniz ve böylece ürün satışınızı daha hızlı gerçekleştireceksiniz. İnternet üzerinden yani online satış için gerekli ilk faktörlerden biri e-ticaret markanızın olmasıdır. İnternet üzerinden kazanç elde ediminde oldukça yarar sağlayan bu sistem ile online olarak SEO doğrultusunda rakiplerinize fark atacaksınız.
  • SEO Hizmeti almak için birçok sebebiniz var: arama sonuçlarında iyi sıralama elde etmek, web sitenize olan trafik akışını arttırmak…
  • Firmanızın markalaşma yolunda bilinirliği artacaktır.
  • SEO Hizmeti ve E-Ticaret

  • E-ticaret ve SEO hizmeti birleştiği durumlarda web sitenize olan ilgi ve trafik yönelimi artacaktır. Böylece aldığınız hizmet ile kar elde edeceksiniz. Ürün sayfalarınızdaki reklam kalitesi ve domain ile bağlantılı olarak da SEO çalışmalarınızı sürdürebileceksiniz.
 • SEO ÇALIŞMASI FİYATLARI NEYE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR?

  Günümüzde artan rekabet ile internet ortamında yer alan arama motorlarındaki kelime ve SEO işlemleri artmaktadır. Tabi ki SEO çalışmalarını etkileyen bazı unsurlar bulunmakta ve binlerce firma da birbirinden farklı fiyat teklifleri vermektedir.

  SEO çalışması fiyatları başlıca anahtar kelime ve arama motorundaki sonuç sayısı etkilemektedir. Sitenin iyi bir hedefe gelmesi, çalışma için talep edilen uzmanlar ve deneyimli ajanslara göre de seo çalışması fiyatları değişkenlik göstermektedir. SEO çalışması için gerekli teslim süresi de önemli olmaktadır. Çalışmaya verilen önem de bu işi kesinlikle etkilemektedir.

  SEO Çalışması Fiyatları

  SEO çalışmasını etkileyen birçok faktörler doğrultusunda çalışma için uzmanlardan veya ajanslardan size belirlenen ücret talep edilir ve buna göre SEO çalışması işlemleri başlatılır.

 • SEO HİZMETİ FİYATLARI NE KADARDIR?

  SEO çalışması için hedeflenen fiyatlar kelime ile işe göre belirlenir. SEO çalışma kalitesine göre birçok tarzda fiyat çizelgesi bulunmaktadır. Basit, orta ve ileri düzey olmak üzere üç tipte çalışmalar yapılmaktadır. Fiyat çizelgesini birçok kriter belirlemekte ve çalışmanın zorluk derecelendirmelerine göre de belirli bir ücret ödemesi yaparsınız.

  SEO çalışması ücreti basit düzeyde ve lokal seo çalışması seçildiği takdirde aylık olarak 500 TL gibi bir fiyat iken zor kelimeler doğrultusunda fiyatları 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

  SEO Fiyat

  SEO fiyatları hesaplanırken SEO uzmanının varlığına, çalışılan kelimelere ve hizmet ücretine bağlı olarak analiz yapılarak fiyat çizelgesi belirlenir. SEO çalışması ücreti çok pahalı olmamak ile birlikte kaliteye göre fiyatta değişim göstermektedir.

 • SEO ÇALIŞMASINA NEDEN BAŞLAMALISINIZ?

  SEO çalışması Google gibi çok el altındaki arama motorlarından müşteri elde etmek, Facebook gibi sitelerden reklam eldesi ve satış ortaklığı sağlamak için kanal oluşturma gibi amaçlar için gereklidir. Verilen doğru karar ve içerik ile strateji uygulanarak müşteri elde edilebilmektedir ve bu ölçüde SEO Çalışması kapsamında satışlarda artış gerçekleşir.

  SEO Çalışması Nedir?

  Bu çalışma arama motoru ve bu doğrultuda bir çevrimiçi platform kitlesine ulaşmak isteyen firmalar için ideal bir çalışma yöntemidir. SEO için profesyonel bir analiz yapılmalı ve site içi domain kontrolleri başarıyla sağlanmalıdır.

  SEO kelimesi İngilizce ‘Search Engine Optimization’ ifadesinden gelmektedir ve anlamı da arama motoru optimizasyonu olmaktadır. SEO Çalışması internette arama yapıldığında kurallar çerçevesinde, sitelerin üst profillere ulaşma durumudur.

 • SEO HİZMETİ ALMADAN KENDİ SEO ÇALIŞMAMI YAPABİLİR MİYİM?

  Evet, tabi ki hiçbir hizmet almadan kendi SEO çalışmanızı yaratabilirsiniz. SEO çalışması aşamasında öncelikle bir domainin çalışma sistemini, hostingin ve web sitesi kavramlarının ne olduğunu, server gibi işinize yarayacak birçok teknik ifadeleri bilmeniz gerekmektedir. SEO çalışmasına neden ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra çalışmanıza rahatlıkla başlayabilirsiniz.

  Kendimize Ait SEO Çalışması

  Normal koşullarda bir SEO çalışması yapılırken uzmanla ya da ajansla çalışmanız tavsiye edilse de kendi imkanlarınız doğrultusunda kendinize ait bir SEO çalışması yaratabilirsiniz.

  Sitenize iyi dokunuşlar yapıp ön plana çıkarmalı ve site içi, dışı optimizasyon aşamalarına da oldukça dikkat etmelisiniz. Eğer internet ve web site yaratma ve reklam işlerinden anlayan biri iseniz hiçbir uzman yardımı olmadan kendinize ait çalışmanızı yaratabilirsiniz.

 • SEO YAPTIRMAK İÇİN WEB SİTESİ YENİDEN YAPILMALI MI?

  Hayır. SEO yaptırmak için web sitesinin tekrar tasarlanması gerek yoktur. Sadece site tabanı ve link gibi birçok işlemin tekrar değiştirilmesi ve SEO bazında işlem görmesi gerekmektedir. Eğer bir web site, SEO ölçümü ve uygun ajans ya da uzman ile çalışmalar yapar ve bu takdirde web sitesi oluşturursa bu sitenin müşteriye olan dağılımı ve site trafiği artacaktır. Web sitesi kesinlikle SEO bazında olmalı ve reklamlar vererek trafik kazancından gelir sağlayabilirler.

  Web siteler ve SEO

  SEO uzmanları ile internet üzerinde ve arama motorlarında çıkan reklamlar sayesinde bu şirket kendi geliri için daha fazla pay çıkaracaktır. Reklam dışında buna müsait müşteriler de web sitesi doğrultusunda kendi incelemesini yapabilecek ve SEO hizmetine sahip olan bu tarzdaki şirketler de kolayca para kazanabilir.

 • SEO SÜRECİ HANGİ KRİTERE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİR?

  İnternet ortamında zirveye ulaşmak ve iyi bir kelime reklamları ile popüler olup hedef müşterilerinizden para kazanmak istiyor iseniz SEO çalışmalarını takip etmeli ve bu konuda size destek verebilecek kaliteli bir ekiple çalışabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz de iyi bir internet ve terim bilginiz sayesinde bu süreci başlatabilirsiniz.

  SEO Süreci, sizin hedef bulduğunuz kelime işlemine göre bu işlemler değişmektedir. Kelime analizi, rakip ve site analizi, site içi ve dışı optimizasyon isteklerinize göre bu süreçte bazı değinmeniz gereken noktalar olabilmektedir.

  SEO Süreci Kriterleri

  SEO Süreci bir raporlama işleminin uzmanlar tarafından kontrol edilmesi ve istenilen hedefe ulaşılma işlemidir. SEO kriterlerini belirleyen sizin ulaşmak istediğiniz hedeftir. Bu kriterlerden önemli olan birkaçı kelimenin sayısı ve reklamlardır.

 • YURTDIŞI SEO ÇALIŞMASI YAPILABİLİR Mİ?

  Tabi ki yurtdışı kaynaklı SEO çalışması yapılabilir. Yurt dışı kaynaklı bir siteye uygulanması düşünülen SEO çalışması ile ülkemizde var olan SEO çalışmasının hiçbir farkı yoktur. Çünkü SEO işlemi her web sitesi ve domain için aynı olmaktadır. Yerel ile yurt dışı arasındaki rekabet seviyesi fazla olan site için SEO işlemi daha az uğraş gerektirirken az olanı ise kurtarmak ve yükseltmek için büyük uğraşlar gerekir.

  Hangi Ülkelere SEO Çalışması Yapıyorsunuz?

  Birçok ülkeye SEO çalışması yapılmaktadır. Başta İngiltere, Rusya, Almanya, Bulgaristan, Arap Ülkeleri vb. birçok ülkeler arası arama motoru özelliğine eklenen siteler ve diller ile birlikte SEO işlemi amacına ulaşmaktadır.Böylece yurt dışına da kesintisiz SEO işlemi uygulanıp reklamdan ve genel olarak bir gelir elde edebilirsiniz.