SEO

SEO Nedir? SEO Hizmeti ile web siteniz uçuşa geçsin!

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Hizmeti

SEO, ingilizce adı Search Engine Optimization olan, Türkçe adıyla arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, web sitelerine özel çalışma, standart yapıya ulaştırma, hata giderme ve genel manipülasyon uygulamaları sayesinde arama motorları arama sonuçlarında beklenen anahtar kelimelerde ilk sıralara çıkarılması işine verilen isimdir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), organik arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralamayı yakalamk için, yardımcı tekniklerle bir web sitesine trafik artırmanın yoludur. SEO ipuçları ve stratejiler, bir web sitesinin sıralamasını etkileyen hem iç hem de dış faktörleri iyileştirmeyi amaçlayan SEO teknikleridir. Böyle bir tanımı google da kabul etmektedir. Yani google, algoritmalar doğrultusunda web sitenize yapılan çalışmaların başarı sağlayacağını kabul etmektedir. SEO Optimizasyonu, iş, müşteri, pazarlama, marka bilinci oluşturma ve hatta rekabetçilerinizi belirleyip çözüm becerileri geliştirme ile birlikte bazı web programlama uzmanlığını içerir. Arama motoru optimizasyonu büyü ya da sihirli değnek değildir ve harikalar yaratamaz. Ancak doğru ve doğal tekniklerle süreç içerisinde hedeflediğiniz sıralamaları yakalayabilirsiniz.

seo hizmeti

SEO (Search Engine Optimization) nedir?

Türkiye'de SEO, Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoruna yazılan anahtar kelimeler ile üst sıralara çıkmak için yapılan iki aşamalı optimizasyon işlemidir. SEO iç SEO ve dış SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Sitenin içerisinde yapılan optimizasyonlar ve site dışında backlinkler oluşturur. Bunun amacı ise arama motorlarına yapılan anahtar kelimeler sayesinde arama motorunun ilk aranan sitesi olmaktır. Bu gibi işlemler işletmeciler için çok büyük öneme sahiptir. Arama motorları aranan kelimeyi daha rahat bir şekilde tarar ve böylece linkler sayesinde en üstte çıkmasına yardımcı olur.

Müşterileriniz sizi Google, Yahoo ve Bing'de bulabiliyor mu? HD Bilşim, işletme web sitenizi bu Arama Motorlarında yüksek oranda görüntülenmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Projelerimiz, bir web sitesinin arama varlığı ve varolan Arama Motoru görünürlüğüyle genel bir bakışla başlayarak, çözümün işletmenizin veya kuruluşunuzun benzersiz sorunlarına ve fırsatlarına uymasını sağlar. Stratejik hedeflerinize en uygun planı oluşturmak için, site dışı markanızı ve geri bağlantı profilinizi, yerinde optimizasyonunuzu ve web sitesi altyapısını ve kategorisel rekabet gücünü dikkate alırız. Ardından, bu planı en baştan hazırlıyoruz. Tek boyutlu herkese uygun bir standart bir strateji değil, bunun yerine sitenizin arama görünürlüğünü iyileştirmeye yönelik belirli bir eylem planı oluşturuyoruz. Sonra stratejilerimiz ve taktiklerimiz doğrultusunda ilerliyoruz ve tavsiyelerimizi uygulamak için sizinle birlikte çalışıyoruz. Projenin her aşamasında kişiselleştirilmiş bir hizmet sunduğumuzu sizde göreceksiniz. Kişilerin ürünleriniz veya hizmetleriniz için nasıl arama yaptığını araştırıyor ve ödeme yapan müşterilere dönüşen trafik sağlamaya odaklanıyoruz. Amacımız SEO ile size yeni müşteriler kazandırabilmektir. Google'ın bağlantıları ve içeriği konusunda daha katı hale getirmesi sayesinde, küçük işletmeler ve işletmeler için SEO stratejileri önemli ölçüde değişti. Ve işletmeler için SEO söz konusu olduğunda, nihai hedef Gerçekten Büyük olmalıdır.Web'de markanızın görünürlüğünü iyileştirirken, daha fazla Trafiği çekerek, arama motorlarından özellikler aranan ürün ve hizmet müşteri yakalama potansiyelini arttırmaktadır.

SEO Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Seo fiyatları, birçok kritere göre değişiklik göstermektedir. SEO fiyatı belirlenirken web sitesinin geçmişi, rakipleri, daha önce seo çalışması yapılıp yapılmadığı, backlink sayısı, anahtar kelimenin popülerliği, seo çalışması süresi gibi faktörler seo fiyatlarını değiştirmektedir. Ayrıca aylık seo hizmeti ve yıllık seo hizmeti, performans pazarlama seo çalışması fiyatları birbirinden ayırmaktadır. HD Bilişim olarak 1 yıllık seo çalışması yaparak ücretlendirmekteyiz. Sonuç odaklı seo hizmeti verdiğimiz için seo ücreti ne kadar çıkarsa yarısını alarak işimize başlıyor, web siteniz için tahakkuk edilen sıralama elde edilince kalan ödemeyi almaktayız.

SEO Nedir?

SEO, geniş anlamda, web sitenizin kodunu, yapısını, içeriğini ve genel web varlığını, Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının web sitenizi bulması, okuması, endekslemesi ve sıralamasını kolaylaştırmak için değişiklikler yapma sürecidir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki yerini en üst düzeye çıkarmak için taktiksel ve stratejik çabaları tanımlar.

SEO NEDİR?

Google SEO Stratejisi

Etkili bir SEO stratejisi uygulamak, özellikle Google'ın SEO sıralama algoritmasına yapılan son güncellemelerle birlikte, açık ve kolay değildir. Alan adı yetkisi veya Google'ın dediği gibi "çevrimiçi iş otoritesi", Google'da önemli bir sıralama faktörüdür. Google'da yüksek sıralamaya sahip olmak, meta etiketleri veya anahtar kelime doldurma metnini düzeltmekten çok tatmin edici bir web sitesinin kullanıcılara sunulması ile ilgilidir.

GOOGLE SEO

Şehir Bazlı SEO Çalışması

Şehir bazlı SEO, Google'un algoritma değişikliği yapmasıyla beraber lokasyon parametresini dikkate almasıyla gündeme gelmiştir. İnsanlar artık internetten araştırma yaparken kendi lokasyonlarına en yakın yerdeki talep edilen hizmeti veren şirketi seçmektedir. Bu sebeple her şehir için yeni linkler oluşturuyor ve SEO çalışmasını gerçekleştiriyoruz.

ŞEHİR BAZLI SEO
SEO
HİZMETİ

Neden SEO Yaptırmalıyım?

SEO'nun önemli bir özelliği, web sitenizi hem kullanıcılar hem de arama motoru robotları için kolaylaştırarak anlatmaktır. Arama motorları gittikçe sofistike hale gelmiş olsa da, bir web sayfasını bir insanın yaptığı gibi hala göremiyor ve anlayamıyorlar. SEO, motorların her bir sayfanın ne hakkında olduğunu ve kullanıcıların nasıl faydalı olabileceğini anlamalarına yardımcı olur.

NEDEN SEO?

Seo Danışmanlığı Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başarılı bir dijital pazarlama çabasının önemli bir bileşenidir. İyi optimize edilmiş bir web sitesi, tüm dijital pazarlama kampanyalarınız için sağlam bir platform sağlar. Harika bir SEO planı size güçlü bir rekabet avantajı sağlayabilir. SEO Uzmanı ekibimizle görüşerek web sitenizi ücretsiz analiz ettirebilirsiniz.

SEO DANIŞMANLIĞI

Bölgesel SEO Çalışması

Bölgesel SEO, geliştirmiş olduğumuz özel SEO yazılımı sayesinde tamamen organik olarak tek makeleden tüm illerde ve ilçelerde otomatik olarak oluşturulan linkler Google tarafından index olduğunda doğu bölgelerde %90 batı bölgelerde %70 oranında başarı sağladığımız referanslarımızca kanıtlanmıştır. Örneğin "seo yaptırmak" kelimesinde tüm illerde ilk sıralarda çıkmaktayız.

BÖLGESEL SEO

SEO Nedir?

SEO, yani “Search Engine Optimization” olarak bilinen yani arama motorlarının siteyi daha iyi tanıyabilmesi daha iyi analiz edebilmesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. Arama motorlarının siteyi rahat gezinebilmesi ve sitede yer alan bilgilere daha kolay ulaşabilir olması arama sonuçlarına da yansıyacaktır. Arama sonuçlarında sitenin birkaç basamak daha yukarı sıraya çıktığı yapılan bu iyileştirmeler neticesinde mümkün olabilmektedir. İşte tüm bu yapılan iyileştirmeler ve neticesinin olumlu olması işlemleri SEO çalışması olarak nitelendirilir. SEO çalışmasını kim yapabilir? Bu sorunun cevap oldukça açıktır. SEO çalışmasını ancak SEO uzmanı profesyonel kişiler yapabilir. Kodlama bilgisi olan sitenin tasarımında ve yazılımında hatalarını analiz edebilen profesyonel kişiler hem site içi SEO hem de site dışı SEO işlemlerini yürütebilmektedir. Web sitenizin mimarisi, tüm çevrimiçi pazarlama aşamalarını - özellikle de SEO'yu belirler. Sitenizin en iyi uygulamaları kodlama, sayfa hızı iyileştirmeleri, URL yapısı, site haritaları ve diğer pek çok husus dahil olmak üzere kusursuz standartlarla kurulmasını sağlıyoruz. Web Tasarım SEO web sitesi başlığı, açıklaması ve diğer meta etiketleri arama motorunda site konumlandırmada hayati bir rol oynar; çünkü bunlar, arama motorlarına içeriği hakkında temel bilgi sağlar. Arama motorlarında sitenizin sıralamasını belirlemede ana faktör olan web sitenizdeki içeriklerdir. İçerik aynı zamanda SEO dostu ve bilimsel açıklamalar içermelidir. HD Bilişim, içeriğinizi canlı kılmak, araştırmak ve en doğru makaleyi yazmak için özel bir ekibe sahiptir. Büyük SEO çalışması standart seo parametreleri ile yapılması çok zordur. 2020 seo nasıl yapılır? Yurtdışından Türkiye'de hizmet almak isteyen kişiler SEO internet company Turkey, SEO Company Turkey SEO Services Search Engine Optimization kelimelerini yazar mı? Cevap evet. Yurtdışından ulaşan müşterilerimize yurtdışı SEO çalışması yapmaktayız. Ayrıca Türkiye genelinden ulaşan firmalarımıza daha fazla ihracat yapmalarını sağlamak için yurtdışı seo çalışması yapmaktayız.

SEO denildiği zaman sadece site içinde yapılan iyileştirmeler olarak nitelendirmek yanlış olur. Bu sadece yapılan işlemlerden sadece bir tanesidir. Site içi olduğu kadar site dışında yapılan çalışmalar da SEO’nun bir parçasıdır. Arama sonuçlarına olumlu yansımasını görmek için site içi ve site dışı SEO çalışmaları profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. SEO’da amaç sitenin arama sonuçlarında görünürlüğünü daha üst sıralara çıkarmaktır. Bunun neticesinde ziyaretçi en temel amaçlardan birisidir. SEO, sitenin doğal yöntemlerle ulaşamayacağı yere doğal bir görünüm altında farklı etkilerde bulunarak siteyi taşıma işlemi olarak da tanımlanabilir. SEO’nun en temel amacı arama motorlarına siteyi sevdirmektir. Bölgesel seo çalışması nasıl yapılır? Bölgesel şehir bazlı seo çalışması yaptırmak için hizmetinizin başlığında, seo linki, meta anahtar kelimelerinde şehir ismi geçmelidir. Bu açıklama iç seo nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak verilebilir. Bu seo işlemi sonrasında dış seo nasıl yapılır sorusunun cevabını verip seo uygulamasını anlatmakta fayda vardır. Oluşturulan bölgesel şehir bazlı yerel seo uygulaması, her link için backlink ile desteklenmeli ve güçlendirilmelidir. Böylece tam seo çalışması yapmış olursunuz. Web sitesi seo optimizasyonu hizmeti alırken arama motoru sıralaması garantili hizmet almakta fayda vardır. SEO konusunda Performans Pazarlama seocular tarafından suistimal edilebilmektedir. SEO nedir? SEO Nasıl Yapılır? SEO açılımı nedir? Kendim SEO çalışması yapabilir miyim? SEO soruları ile bize ulaşabilirsiniz.

seo

Temelde, arama motoru optimizasyonu, işinizi zaten ürün veya hizmetlerinizi arayan kişilerin önünde koymaktır. Bunu başarmak için, sitenizin müşterileriniz için aradığı konularla alakalı ve yetkili olması gerekir. SEO hizmetlerimiz bunun gerçekleşmesine yardımcı olur. Müşterilerimizin birçoğu, web siteleri için devam eden SEO'yu gerçekleştirmek için aylık hizmeti tercih etmektedir. Konumuzun başında da söylediğimiz gibi seo bir kaç aylık süreç değildir. Evet gerekli standat SEO çalışmasını yaptırdığınızda web siteniz istenilen ya da belirli bir yükselme yaşayabilmektedir. Ancak önemli olan yakaladığınız o sıralamayı devam ettirebilmektir. Biz HD Bilişim olarak seo süresini yaklaşık olarak 3-5 ay olarak değerlendirmekteyiz. Ancak bu süreç her sektördeki şirketler için gerçerli olmayabilmektedir. SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz, organik arama ihtiyaçlarınızı, web sitenizi ayrıntılı bir şekilde incelemek ve sitenizi kârlı bir hale getirebilmek için size özel bir çözüm sunmak için hazırız. İşletmenizi, Google'ın ve arama motorlarının kolayca yorumlayabileceği bir şekilde sunmaktayız ve diğer rakiplerinizin özellikle yapmadığı ya da atladığı kısımları yakalayarak SEO yapmaktayız. Web Sayfalarınızın Arama Motoru sonuçlarının ilk sayfasında görünmesini sağlamak bizim görevimizdir. Google gibi bir arama motoruna belirli bir kelimeyi veya kelime öbeğini yazarken Arama motoru tarafından endekslenen ilgili sayfaların listesi görünür. Bazı sitelerin neden bu listede diğerlerinden daha yüksek olduğunu merak ettiyseniz, cevapları arama motoru yöneticileri tarafından kullanılan taktiklerde gizlidir. Google bir web sitesinin nezaman yükseleceğine nezaman indireceğine geliştirmiş olduğu yapay zeka yazılımlar tarafından karar vermektedir. Tabiki Google istediği yükselmek için gerekli olan, Google tarafından kabul görmüş bazı standartlar mevcuttur. En başta web sitesinin ziyaretçi sayısına bakar. Ziyaretçi sayısı arttığında web sitesinin popülaritesi artacağı için yükselmesi olağandır. İşte ziyaretçisi az olan ve standartlara uygun olarak hazırlanmamış bir web sitesi ile karşılaştığımızda, işte tamda SEO zamanı diyoruz.

SEO ile Arama Motoru Sıralamalarında Yükselmek

SEO yaptırmak ticari faaliyet yürüten ve dijital pazarlama yöntemini kullanan işletmelerin tümü arama motorlarında ilk sırada yer almak ister. Çünkü ilk sırada yer almak reklam ile mümkündür, reklam da maliyet anlamına gelir. Reklamsız doğal sonuçlarda arama sonuçlarında ilk sıraya yerleşmek pek çok sitenin hayalidir. İlk sırada yer almanın diğer bir yolu da SEO çalışması ile organik aramalarda en üst sırada yer almaktır. Sitenin popüleritesini arttırmak isterken yapılan yanlış uygulamalar sonucunda sitenin durumu daha kötüye gidebilir, spam olarak algılanabilir ve arama sonuçlarından tamamen silinebilir. Bu gibi durumlar firma sahipleri açısından intihar demektir. Bu yüzden SEO çalışması yaparken sadece SEO uzmanlarından ve bu alanda referansları bulunan kişilerden destek almak her zaman daha kesin sonuçlar verecektir.

Arama motoru optimizasyonu ile sitenin ilk hizmete başladığı zamandan itibaren düzenli olarak sitenin durumunu kontrol eder. Sitenin gelişimi ve popüleritesine bağlı olarak doğal arama sonuçlarında bu durum yansıtılır. Firmalar mevcut organik arama sonuçlarında bulundukları konumu beğenmiyor daha üst sıralara çıkmak istiyorsa SEO uzmanı ile görüşmelidir.

Doğal SEO Çalışmasının Önemi

Siteyi optimize ederken dikkat edilmesi gereken en temel şartlardan birisi de yapılan eylemlerin doğallığa uygun olmasıdır. Doğal olmayan ve manipüle edildiği anlaşılan tüm çalışmalar arama motorları tarafından kolayca anlaşılır ve olumsuz olarak siteye yansıtılır. Yapılan doğal olmayan işlemler sonunda yapılan tüm SEO çalışmaları çöpe gidebilir. Bu yüzden doğallık çalışmaların bel kemiğini oluşturur diyebiliriz.

Doğal yapılan çalışmalar kullanıcıların siteyi faydalı bularak yapmış olduğu paylaşımlar olarak nitelendirilerek sitenin hanesine artı puan getireceği gibi aksi durumlarda ise eksi puan alacaktır. Sitede yer alan bilgiler diğer web sitelerinde ya da sosyal medya platformlarında paylaşımı yapılırken sanki bir kullanıcı paylaşıyormuş gibi hareket edilmelidir. Böylece arama motorları sitenin faydalı olduğunu ve faydalı hizmetler ürettiğini düşünerek sitenin arama sonuçlarında birkaç basamak daha yukarı çıkması sağlanabilir.

Yapılan çalışmaların doğal olarak adlandırılabilmesi için çeşitli olması gerekir. Farklı ellerden yapılan çalışmalar birbirinden bağımsız olacağı için arama motorları bu durumu fark edecek ve doğal olduğu algısını oluşturacaktır. Bu yüzden SEO çalışması yaparken çeşitlilik ön planda çıkan diğer unsurdur.

SEO arama motoru optimizasyonu nedir? SEO, bir web sitesinin tüm arama motorlarında daha iyi bir şekilde listelenmesi ve konumunun yükseltilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen bir isimdir. Bu çalışmaların temeli arama motorlarının çalışma prensibine dayanır. SEO uzmanları arama motorlarının ve robotların çalışmalarını yakından inceleyerek kendine özel bir çalışma stili oluşturur. Böylece uygulayacağı bu yöntemler ile arama sonuçlarında web sitelerin çok daha iyi şekilde listelenmesini sağlar. Fakat arama motorlarında yükselmenin kesin ve net bir yöntemi asla yoktur. Çünkü sürekli arama motorları tarafından yapılan güncellemeler ile web site sonuçlarında sitelerin yerleri geçici ya da kalıcı olarak değişebilir. Bu yüzden SEO uzmanı kendi deneyimlerini, bilgisini ve tecrübelerini sentezleyerek müşterilerine özel çözümler sunmak durumundadır. Bilgiye ve aradığımız içeriğe ulaşmanın yolu arama motorlarından geçmektedir. Hızlı ve kolay şekilde talep ettiğimiz bilgiye ulaşmak ancak arama motorları sayesinde kolay olmaktadır. Arama motorları internette var milyonlarca web sitesini robotları aracılığı ile indexleyerek dizinine ekler. Böylece arama motorları üzerinden talep edilen bilgiyi kolay şekilde ziyaretçilerine sunmayı amaçlar. Arama motorları arama sonuçlarında en alakalı ve ziyaretçiyi bilgi anlamında doyuracak olan siteleri listeler. Bunu yaparken farklı açıklamaları, iç ve dış SEO ayarlarını dikkate alarak uygulamaktadır. Böylece arama motorları işlerliği yüksek ve ziyaretçiye gerçek bilgiyi sunabilen web sitelerini sıralamaktadır. Bunların neticesinde SEO uygulaması büyük ölçüde önem kazanır.

arama motoru optimizasyonu

SEO ile ziyaretçilerinizi katlayın!

SEO yaptırmak için gerekçe arayanlar için en başta ziyaretçilerinizi günden güne artmasını sağlamanın temel koşulu, ziyaretçilerinize iyi bir hizmet sunuyor olmanızdan geçmektedir. Web sitenizde uzun süre zaman geçirmeyen ziyaretçiler sizin web sitenize olumsuz etki yaratacaktır. Yani iki farklı X-Y web sitesi düşünün, ikisinin de tüm özellikleri aynı olsun. X web sitesinden giren ziyaretçiler ortalama 15 saniye sitede kalıp ardından siteyi terk ediyorken, Y web sitesine giren ziyaretçiler ise ortalama 3 ila 10 dakika aralığında sitede kalıyorsa Y web sitesinin her zaman aramalarda önde çıkması doğal bir sonuçtur. Bu yüzden SEO çalışması bir yere kadar yeterli olabilmektedir. Her zaman kaliteli içerik, ziyaretçileri doyurucu ve doğru bilgilendirme yapmak kontrolünüz dışında olan ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlamaya yarayacaktır. Bu da gelecek zaman içinde web sitenize olumlu etkiler yaratarak sitenizin günler içinde sürekli yükselmesine şahit olmanız anlamına geliyor.

SEO hizmeti ile ziyaretçilerinizi hızlı şekilde arttıracağınız gibi web sitenizde bulunan hatalardan da kısa süre içinde kurtulmuş olacaksınız. Dijital dünyada var olabilmek için temel şartlardan birisi işi kuralına göre oynamaktır. İşi eğer kuralına göre oynayamıyorsanız doğal arama sonuçlarında da var olabilmeniz zora giriyor demektir. Bu yüzden SEO hizmeti satın alarak web sitenizin ziyaretçilerinizi arttırabilir, müşterilerinizi günden günde çoğaltabilir ya da itibarınızı yükseltebiliriz. Yaptıracağınız küçük bir SEO çalışması yaptırmak hem firma itibarınızı yükseltmek hem de internet dünyasının içinde var olmak, rekabet ettiğiniz firmalardan bir adım önde olmak size büyük kapılar aralayacaktır. Web sitesi SEO yaptırmak şirketlerin kâr marjını arttırmaktadır.

Neden SEO Çalışması Yapılır?

Neden seo çalışması yapılır? Dünyada internet kullanımının artması, herkesin kişisel cep telefonu ya da bilgisayar gibi elektronik cihazlar üzerinden alışveriş yapması nedeniyle insanlar artık yorulmadan istediği bilgiye,ürüne ve buna benzer bir çok şeye daha rahat ulaşabilmektedir. Bu durum e-ticaret yapan işletmecilerin, iş sahiplerinin yararına olmuştur. SEO arama motorlarında aranılan kelimenin linkler sayesinde öne çıkarılmasını sağlayarak bir çok işletmecinin yüzünü güldürmüş bir teknolojiye sahiptir. Bu dijital pazarda aramalarda kendini en üste çıkarmak isteyen işletmeciler SEO hizmetinden yararlanmaktadır. Maliyet olmadan fazla kitleye hitap edebilmek için SEO çok önemli bir araç haline gelmiştir. Yalnız site kurulduktan sonra devamını getirmek önemli bir husustur. Sürekli olarak düzenli bir biçimde içerik girilmesi arama motorunun o siteyi endekslemesi için gereklidir. Bu şekilde SEO hizmetinden engel yemeden arama motorlarında en üste çıkabilirsiniz. Bu işlerini e-ticaret yoluyla yapan ve daha fazla kitleye hitap etmek isteyen işletmeciler için vazgeçilmez bir yöntemdir. E-ticaret kullanan insanlar SEO sayesinde organik takipçiler elde edebilir hatta yapılan alışveriş sayesinde bu insanlar düzenli müşteri yakalayabilir. Sitenin açılmasıyla öncelikle botlar takip eder ve sonrasında düzenli olarak içerik girilmesi, özgün olması, kopya ve buna benzer durumlar söz konusu olmadığında takipçi sayısı hızla artabilir. İşletmeci eğer kadın bijuteri ürünleri satıyorsa, kadın giyim makyaj gibi kadına yönelik ürünleri satan bir firmayı hedef alabilir. Böylece daha fazla kitlelere hitap edebilir ve kendini ön plana çıkarabilir. Ayrıca kullanılan görseller de satış yaparken büyük bir öneme sahiptir.

SEO'nun İşletmeler İçin Önemi Nedir?

SEO'nun işletmeler için önemi nedir? Günümüzde belli bir marka değeri olan ürünler veya çok tıklanan bir internet sitesine insanlar güven duyarak alışveriş yapmak isterler. İnsanlar güvenmediği sitelerden alışveriş yapmazlar ve genelde alışveriş yapacak oldukları zaman marka değeri olan ürünler hep üst kısımda yer alır. İnsanların genelde arama motorunun en alt kısmına inerek alışveriş yaptığı çok nadir görülen bir durumdur. SEO hizmeti bu durumda devreye girer ve sitenizin en üst kısımda yer almasını sağlayarak insanlara güven veren bir alışveriş hizmetini sunar. Bu şekilde işletmecilerin sitesinin ilk sirada yer alması müşteriye güven verir ve siteye girmesini sağlar. İşletmeciler için büyük bir öneme sahip olan SEO hem işletmeciler için hem de alışveriş yapacak olan kişiler için vazgeçilmez bir internet hizmetidir.

search engine optimization

SEO, İngilizce ‘search engine optimization’ kısaltılmışıdır. Türkçe’de ‘arama motoru optimizasyonu’ olarak kendine yer bulur. SEO’nun amacı, bir hizmeti ya da web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkarmaktır. SEO çalışmaları temel olarak bu amaca hizmet eder. Sitelerde yer alan bilgiler, satılmak istenen şeyler veya paylaşılmak istenen materyaller, SEO çalışmaları ile daha fazla kitleye ulaştırılmak istenir. Web sitelerin içeriğine uygun anahtar kelimeleri tasarlanır, site; aramalarda daha iyi konumlarda çıkarılmaya çalıştırılır ve arama motorlarının çalışma prensibi göz önünde tutularak proje sürdürülür.

SEO’nun başından sonuna dek arama motorları ile doğrudan alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Firmanızın ya da çalışmalarınızın kullanıcıya ulaşabilmesi için öncelikle Google, Yandex vb. arama motorlarında üst sıralarda çıkması gerekmektedir. Web sitenizin varlığı, SEO çalışmalarının başarısından geçer. SEO yapılmadan nitelik ve nicelik öğelerine dikkat edilmesi gerekir. Ölçülebilir çalışmaları yapmak, mantıksal ve stratejik seo çalışması yapmak tamamen organik seo çalışmasını oluşturmaktadır. Seocu denen kişi bu ölçütler ve mantıksal çalışmalar çerçevesinde çalışmasını sürdürür.

Aramak istediğimiz bir bilgiyi ya da web sitesini doğrudan doğruya arama motorlarında aramaktayız. Arama motorları ise karşımıza sayfalarca ve sıralı bir şekilde web siteleri çıkarır. Peki bu sayfaların sıralanma mantığı nedir? İşte SEO, web sitenizi bu sıralamada üst sıralara çıkarmayı hedefler. Web sitenizde bir takım iyileştirmeler ve özel çaba ile popülariteyi arttırmaya çalışır. E-ticaret hacminin giderek arttığı bu zaman diliminde, firmalar, kuruluşlar ve markalar, SEO nasıl yapılır diye düşünmekte ve alanında uzman kişilerle çalışmaktadır. Sonucunda da bu çalışmalar meyvesini verip, site sahiplerine ciddi kazanımlar sağlamaktadır. Çünkü içeriğinizin kalitesi ve özgünlüğü tek başına bir başarı etkeni değildir. Onu ulaştırabildiğiniz kullanıcı sayısı kadar kendinizi kanıtlarsınız. Arama motorları da işte tam bu noktada sitenizin varlığını bazı kriterlere göre algılamakta ve listeye almaktadır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır sorusunu şu şekilde açıklayabiliriz. Web sitenizde bir ürün satıyorsanız, herhangi bir hizmet veriyor ya da blog yönetiyorsanız bazı endişeleriniz olur. Web sitemde nasıl tık arttırırım diye düşünebilir ya da nasıl SEO çalışması yapabilirim diyebilirsiniz. SEO temel amacı itibari ile arama motorundan üst sıralara çıkma amacı denerek basit gibi gözükse de, bu çok ciddi ve detaylı bir çalışmanın sonucudur. Öncelikle sitenizdeki hiçbir içerik çalıntı ve kopya olmamalıdır. Çünkü arama motorları birbirinin aynısı içerikleri filtrelemekte ve arama sonuçlarında ya çıkarmamakta ya da sonlara atmaktadır. Sonraki adım sitenizin backlink alma hacminin büyük olmasıdır. Yani kabaca web sitenizin veya içerisindeki alanların linkinin, başka sitelerde yayınlanıyor olması. Bu doğal olarak sitenizin trafiğini arttıracaktır ve arama motorlarında sizi üst sıralara taşıyacaktır. SEO çalışmalarında belki de en önemli noktalardan biri anahtar kelimelerdir. Arama motorları, kullanıcıların yaptığı aramaları kelime kelime kaydeder ve bundan bir algoritma oluşturur. Hem bizzat arama yaparken bunları görebilir hem de bazı yardımcı araçlar sayesinde hangi kelimelerin daha çok arandığını görebilirsiniz. Web sitenizin içeriklerinde başarılı bir SEO çalışması yapmak için anahtar kelimeleri de buna göre belirlemelisiniz.

SEO Hizmeti Almazsam Ne Olur?

SEO çalışmalarının yapılmadığı bir web sitesi, Google, Yandex gibi arama motorlarında yok hükmündedir dersek yanlış olmaz. Firmanızın, kurumsal çalışmalarınızın bir yere gelmesini istiyorsanız öncelikle kullanıcıların ve arama motorlarının taleplerini yerine getirmelisiniz. Sitenizdeki iyileştirme çalışmaları, profesyonel SEO hizmeti gerçekleştiren uzmanlar sayesinde meyvesini verecektir. Sonuç olarak siz de e-ticaret ya da hangi alandan dahil olursanız olun, ziyaretçi sayınızı artırarak daha önemli yerlere gelebilirsiniz. SEO hizmeti, bir web sitesinin tasarım ve yazılım gibi diğer özellikleri kadar önemlidir. Artık irili ufaklı her firma SEO çalışmaları için yardım almaktadır.

SEO Çalışması Yaptırmak İstiyorum

Eğer siz de SEO çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz! Öncelikle kısaca SEO nedir sorusunu yanıtlamak gerekirse; arama motoru optimizasyonu çalışmaları olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır. Yani bir web sitesinin arama motoru özelinde en üst sırada yer alması ve daha görünür olması adına yapılan teknik çalışmalar olarak da ifade edilebilir. Tüm bu detayları kapsayan, en verimli SEO çalışması hizmetini HD Bilişim olarak sektör liderleri arasında yer alan firmamızdan alabilirsiniz. Sitenizin müşteri kitleniz tarafından daha görünür ve tanınır olması, kolay ulaşılabilir olması ve çok daha fazlası için SEO hizmeti almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Tek başına bir web sitesine sahip olmak asla yeterli değildir. Teknolojik ve dijital dünyaya ayak uydurmak, burada rakiplerinizin önüne geçmek için web tasarım atılan ilk adım olarak düşünülebilir. Aram motorları tarafından algılanan web sitenizin daha görünür olması, trafik alması ve daha pek çok olumlu netice için SEO çalışması konusunda mutlaka destek alınmalıdır Aksi halde web siteniniz arama motorlarının en ücra köşelerinde işlevsiz bir şekilde yer almaya devam edecektir. SEO çalışmasının faydalarından kısaca söz etmek gerekirse de;

 • SEO çalışması sitenizin görünür olmasını sağlar.
 • Arama motorlarının en üst sıralarında yer almasını hedefler ve destekler.
 • Müşteri kitlenizin size daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlar.
 • Bir marka haline gelerek, güven vermenizi sağlar.
 • Daha fazla müşteriye daha hızlı şekilde ulaşmanızı destekler.
 • E-ticaret satışlarınızın doğrudan artmasını sağlar.
 • Görünür, tanınır olmayı, bilinilirliği arttırır.
 • Google algoritma değişikliği sonrasında seo ile yeniden sıralama kazanırsınız.

Seo çalışmalarının faydaları elbette ki bunlarla da sınırlı kalmıyor. Daha pek çok fayda sağlayan bu çalışmanın sonuç vermesi için sürekliliğe ve profesyonel stratejilere gereksinimi vardır. Eğer siz de tüm yukarıda saydıklarımızı hedefliyor ve hemen buna istinaden SEO çalışması konusunda etkin ve yetkin profesyonel hizmet almayı istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 10 ağustos 2020 yılında yapılan Google algoritma değişikliği sonrasında etkilenen sıralaması düşmüş web sitelerini yeni seo tekniğimizi uygulayarak yeniden ilk sıralamalara getirmeyi başarıyoruz. Google algoritma değişikliği sonrasında değişen web sitenizin sıralamasını eski haline getirmenin en iyi yollarını bulmak ve HD Bilişim olarak sonuç ve hedef odaklı SEO çalışmalarımız ile büyümeye hazır mısınız?

Arama Motorlarında Yükselmek Neden Önemlidir?

Artık arama motorları dünya çapında büyük önem taşıyor. Kişisel ya da sektörel olarak yer edinilen arama motorlarında ön plana çıkmak hedeflenen kitleye ulaşma konusunda da büyük fayda sağlıyor. Artık her firmanın, şirketin ya da kurumun bir web sitesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Değişen ve gelişen teknolojik dünya da var olmak için birer gereksinim olduğunu da ifade edebiliriz. Ancak tek başına bir web sitesine sahip olmak görünür bir şekilde var olmaya ne yazık ki yeterli olmuyor. Bunun yanı sıra web sitesinin uygunluğu ve özel teknik çalışmalar ile hedef kitleye daha görünür kılınması için destek alınmalıdır. Bu noktada seo çalışmaları verim sunan hizmetler arasında yer alıyor. Doğru bir seo hizmeti alarak arama motorlarında ön plana çıkmayı hedefliyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. HD Bilişim firması olarak sizlere en profesyonel arama motorları optimizasyonu hizmeti sunuyoruz. Hizmet detaylarımız hakkında ayrıntılı bilgi ve destek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz! Arama motorlarında ilk sırada çıkmak istiyorum deyimini gerçekleştirmek ve Google arama motorunda daha iyi sonuç almak için SEO çalışması yapıldığını biliyor muydunuz? Arama motoru optimizasyonu temel amacı para kazanmaktır. SEO hizmeti veren şirketler para kazandırır.

seo çalışmasının faydaları

SEO çalışmalarının faydaları nelerdir?

Arama motorlarında yükselmek neden önemlidir ve faydaları nelerdir sorunuza kısaca şu şekilde yanıt vermek mümkündür; Peki SEO mantığı nedir? Organik SEO ve organik sıralama neden önemlidir?

 • Seo çalışmaları sitelerin arama motorlarında en üst sırada yer almasını sağlıyor.
 • Google sıralama listesinde hedef kitlenizin rakiplerinizden önce sizin sitenize ulaşmasını destekliyor.
 • Google sıralama listesinde görünür olmak!
 • İlk sıralara çıkarak kurumsal bir izlenim yaratıp hedef kitlenize güven vermek.
 • Yatırımın daha verimli bir şekilde geri dönüşmesini sağlamak
 • Daha fazla hedef kitleye ulaşmak ve alışveriş oranını arttırmak için destek verir.
 • Arama motorlarında ilk sırada çıkmak; tanınır olmayı, bilinilirliği arttırır.
 • SEO ile internet reklam giderlerinden kurtulun!
 • Dijital pazarlama hacmini yükseltmek

Gördüğünüz üzere arama motorlarında üst sırada olmanın sayısız faydası ve önemi bulunuyor. Gelişmek, daha görünür bir marka haline gelmek için oldukça tutulan bir yöntem ve hizmet olduğunu söylemek mümkündür. Bu konuda en etkili hizmeti sunan firmamız sizlere destek olmaya her zaman hazır bulunuyor. Seo çalışmaları ve ilgili diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, fiyat tekliflerimizi öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. HD Bilişim sektörün lideri olarak sizlere profesyonel ekibi ile hizmet sunmaya ve dijital dünyada gelişmenize destek olmaya devam ediyor! Profesyonel SEO nasıl yapılır? Temel seo bilgileri ile organik seo nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmanız oldukça güçtür. SEO puanı arttırmanın yolları, arama motoru optimizasyonu çalışması site içi ve site dışı seo nasıl yapılır sorusunu sormaktan geçer. Web sitem için nezaman seo yapmalıyom diyorsanız, bu seo makalesini okuduktan hemen sonra seo çalışmasına başlamalısınız. Web sitenizin arama motoru indexlemesi yapmak için seo uzmanı olmanıza gerek yoktur. SEO uygulaması ve Google'un analiz araçları ve optimizasyon uygulamaları ile bunu çok rahat yapabilirsiniz. Arama motorları ve çalışma prensipleri incelendiğinde yapısal olarak çok bir fark olmasa da algoritmik olarak değişkenlik göstermekteler. Bu sebeple seo standartları çerçevesinde web sitenize arama motoru optimizasyonu çalışması yapmalısınız. SEO web sitesi üst sırada çıkarma işlemi sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Bunun için SEO genel kuralları ve arama motoru optimizasyonu seo uzmanılığı eğitimi almış olmak gerekir. En iyi seo hizmeti almak için doğru seo firmaları ile çalışmakta fayda vardır. SEO'nun web sitesi için önemli noktaları, arama motorunda ilk sırada çıkmak için en öneli kriterleri yansıtır. Seo hizmeti veren firma listesi, en gelişmiş arama motoru optimizasyonu Google da yer almaktadır. Web sitenizi arama motorlarında yükseltmek için özel seo hizmeti almalısınız. SEO hizmeti veren şirketler arasında HD Bilişim web sitesi seo çalışması yaparak portföyüne yüzlerce seo referanslar eklemiştir. Türkiye SEO firmaları denince bölgesel seo çalışmasında ilk sıralarda yer alan HD Bilişim, SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını en iyi şekilde vermiştir. Türkiye'nin en iyi seo firması, referanslarını doğal bir şekilde sergileyendir. HD Bilişim olarak SEO referanslarımızı anlık olarka güncellemekteyiz. SEO yapan şirketler arıyorsanız doğru adrestesiniz. En iyi seo firmaları arasında gösterilen HD Bilişim, arama motoru optimizasyonu fiyatları konusunda en uygun fiyatları vermektedir. SEO çalışması ne kadar yapılmalıdır? SEO çalışması süreli yapılan bir işlem değildir. SEO çalışması sürekli ve canlı bir sistemdir. SEO arama motoru teknikleri, Google algoritma değişiklikleri çerçevesinde değişime uğramaktadır. Bu sebeple algoritma değişimi sonrasında SEO çalışmalarına devam edilmelidir.

Organik SEO Çalışması

SEO çalışmaları web sitelerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. SEO tam olarak; web sitenizin arama motorlarında ön plana ve üst sıralara çıkmasını sağlıyor. Özellikle e-ticaret siteleri ve diğer satış odaklı siteler için bu çalışmanın profesyonel anlamda yapılması gerekiyor. SEO çalışmaları noktasında doğru firmadan hizmet almanız sonuç almanız noktasında büyük önem taşıyor. Özellikle web siteleri için yapılan organik SEO çalışmalarının birden fazla teknik ve tecrübe gerektiren detayı olduğu için hizmet alacağınız firmayı iyice analiz ederek seçmenizde fayda vardır. HD Bilişim olarak uzun yıllardır bu sektörde yer alıyor ve çok sayıda Organik SEO çalışması için hizmet vermiş bulunuyoruz. Buna istinaden bizimle iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Peki, organik seo nasıl yapılır? Ne işe yarar? Merak edilen detayları izler için kaleme aldık

organik seo

Organik SEO Çalışması nasıl yapılır?

Organik SEO çalışması yapılırken birden fazla faktör göz önüne alınır. Öncelikle çalışmanın yapılacağı sitenin durumu analiz edilir. Aldığı trafik, rakiplerine nazaran bulunduğu konum gibi detaylar incelenerek neler yapılması gerektiğine karar verilir. Mobil uyumlu alt yapı ile sunulan web siteler ve diğer tüm web siteler için organik SEO çalışması doğru yapılırsan olumlu sonuçlar verir. Sitenin arama motorlarında üst sıraya çıkmasını ve daha fazla kitleye ulaşılmasını sağlar. Organik seo çalışmaları aynı zamanda kaliteli, profesyonel SEO uyumlu içerikler ile desteklenerek daha hızlı sonuç almak hedeflenir. HD Bilişim olarak bu noktada tüm lokasyonlar için hizmet veriyoruz. SEO çalışmalarının en doğru adreslerinden biri olarak hizmet vermeye her zaman hazır bulunuyoruz. Markanızı, sitenizi geliştirecek hamleler ile uzun vadeli sonuçlar almanızı sağlıyoruz.

Organik SEO Çalışması ve Faydaları

Organik SEO çalışması faydalarına göz atacak olursak da şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Doğal yöntemlerle web sitenizin daha fazla trafik almasını sağlar.
 • Organik seo çalışması daha kalıcı olacağından daha fazla hedef kitleye ulaşmanızı kolay hale getirir.
 • Web sitesinin arama motorlarında kalıcı olarak en üst sıraya çıkmasını sağlar.
 • Organik seo yöntemleri kullanıldığından sıralamanız daha fazla üst sıralarda kalacağı için web sitenizin hitap ettiği kitleye güven vermiş olursunuz.
 • Web sitenizin rakiplerinize nazaran daha fazla tercihe dilmesini sağlar.

Organik SEO çalışması için profesyonel hizmet almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.