Web Tasarım

Yaratıcı web tasarım yeni nesil web siteleri için tercihiniz HD Bilişim olsun!

Web Tasarım

Web tasarım, görsel zenginliklerin sektörel içeriklerle özleşmesiyle meydana gelen, özgünlük ve göze hitap eden kurumsal diğer web sitelerden kriterler çerçevesinde farklı olan web sitelerinin hazırlanmasıdır.İyi bir Web Tasarım görsel zenginlikler dışında HTML5 Responsive web tasarım, W3C standartları dahilinde, SEO altyapı özelliklerine sahip olmalıdır. HD Bilişim olarak yapmış olduğumuz tüm çalışmalar, SEO ve Mobil uyumlu, yönetilebilir estetik web siteleri yapıyoruz. Farkındalık yaratan, yeni nesil, rakiplerinizden sizi ayıran, Kreatif tasarımlarla özgünleştirilmiş web tasarım üretiyoruz. Web tasarım hizmetleri verirken müşterilerimizi iyi tanıyor sektör araştırması yapıp en doğru tasarımı bulmak için çalışıyoruz. Bir web sitesinin bir şirket için değerini çok iyi biliyoruz. Web Tasarım bir firmanın satış ve müşteri temsilcisidir. Bu bilinçte olan HD Bilişim web tasarım şirketi olarak firmanızı dijital dünyaya taşıyarak marka bilinirliğinizi arttırmak için sizlere hizmet vermektedir. Web Tasarım ajansı arıyorsanız, referanslarımızı incelemeden karar vermeyin!

 • Kaliteli bir web tasarım yaptırmanın şirketler için değerli bir yatırım olduğunu biliyoruz.
 • Tüm dijital varlıklarınızı web sitenize aktaracak doğru bir web tasarıma ihtiyacınız olduğunu biliyoruz.
 • Web sitenizin içeriğinin yönetim paneli üzerinden online olarak düzenlenmesi gerektiğini biliyoruz.
 • Web sitenizi hangi ülkeden ve şehirden kimlerin girmiş olduğunun raporunu merak ettiğinizi biliyoruz.
 • Bir internet sitesinin sadece görüntüden ibaret olmadığını, asıl yapılış amacının ne olduğunu biliyoruz.
web tasarım

Web Tasarım

Altın kural doğru web sitesi

Web Tasarım yaptırmaya karar mı verdiniz? 2005 ta başladığımız 12 yıllık tecrübeyle bir web sitesinin ne için yapıldığını çok iyi biliyoruz. Web tasarım çalışmasının altın kuralı web sitesi yapılacak sektöre en iyi hitap edecek ve amacına uygun olan teknoloji altyapısını kullanmaktır.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Mobil uyumlu responsive web tasarım, cep telefonlarında, tablet ve diğer mobil cihazlarda web sitesinin, içeriklerinin konumlarının ekran boyutuna göre yer ve şekil değiştirmiş haline responsive web tasarım denilmektedir. Tüm tarayıcılarda çalışabildiği içinde tercih sebebi olmuştur.

Yönetim Panelli Web Tasarım

Admin paneli ile sitenizi yönetin

Yönetim panelli web tasarım, web sitenizin haber, ürün, duyuru, galeri vs. tüm içeriği değiştirmek için yapılmış, sadece yetki verilmiş kişilerin girebileceği, kendi yetki bazında online olarak web sitesinde değişiklikler yapabileceği sistemin adı olarak tanımlanabilir.

SEO Altyapılı Web Tasarım

Arama motoru optimizasyonu

HTML5, CSS3 ve W3C standartlarına uygun olarak yaptığımız web tasarım, kullandığımız yazılım, css ve js lerin tamamını optimize ederek minimum değerine getiyor, tüm sayfalarda dinamik canonical, meta etiketleri(keywords, description Abstract) girmenizi sağlıyoruz.

Web Tasarım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • NEDEN WEB TASARIM YAPTIRMALISINIZ?

  Web tasarım teknolojinin gelişmesiyle birlikte, hayatımızın içine giren cep telefonları, tabletler, iletişim sağlayabildiğimiz akıllı mobil cihazlar ile her evde varlığını sürdüren bilgisayarlar ile internet ağınında giderek gelişmesiyle insanların ihtiyacı haline gelmiştir. Günümüzde herhangi bir hizmet, ürün veya kurum-kuruluş seçerken mutlaka web sitesi olup olmadığına bakarız. Böyle bir müşteri potansiyelinin olduğu pazarda yer almak isteyen şirketlerin web sitesi yaptırma ihtiyacı doğmuştur.
 • WEB TASARIM YAPTIRIRKEN HANGİ KRİTERLERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

  • Web tasarım yaptırmak için doğru firma ile çalıştığınızdan emin olun! Kurumsal web tasarım şirketleri ile çalışın!
  • Mobil uyumlu Responsive web tasarım olduğundan emin olun!
  • Özgün sektörünüze hitap eden bir tasarım olduğundan emin olun!
  • Web tasarım arayüzü kolay, anlaşılır ve açıklayıcı olmalıdır.
  • Web site tasarımı global standartlara uygun yapılmalıdır.
 • DOĞRU WEB TASARIMI YAPTIRMAK SİZE NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAR?

  • Ticari ilişkilerinizi genişletecek müşteri potansiyeliniz olur.
  • Hedef kitlenize web siteniz ile daha hızlı ulaşırsınız.
  • Firmanızın markalaşma yolunda bilinirliği artacaktır.
  • Web sitesi sayesinde markalaşan firmanız kurumsallaşma yolunda adımlar atmanıza yardımcı olacak, yeni yatırımlara teşfik edecektir.
  • Web tasarım ile sektörünüzde zirveyi yakalayabilirsiniz.
 • KURUMSAL WEB TASARIM NASIL OLMALIDIR?

  Kurumsal Web Tasarım, sektörünüzün en sade yüzü olan şirket profilini tam olarak yansıtan, dinamik, özgün içerikli, insan psikolojisinin dikkate alındığı renk ve kolay kullanılır web tasarım çalışmaları olarak tanımlanmaktadır.
 • WEB TASARIM YAPILIRKEN ÇOK YÖNLÜ DÜŞÜNÜLMELİ SEKTÖRE HİTAP ETMELİDİR.

  Öncelikle yapılacak olan web tasarım herkese hitap etmedir. Bu sebeple seçilecek arayüz kullanıcı dostu olan kolay kullanılabilen bir arayüz olmalıdır. Bir web tasarım yapılmadan önce hangi sekötre yapılacak ise, o sektör ciddi bir analiz edilmelidir. Edinilen bilgiler ışığında insan psikolojisinin yöneldiği sektörel renkler kullanılarak bir web tasarım çalışması yapılmalıdır.
 • NEDEN MOBİL UYUMLU WEB TASARIM YAPTIRMALISINIZ?

  HTML5 teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte Responsive web tasarımlar yani ekrana göre şekil alabilen web siteleri geliştirilmeye başlanmıştır. Bilişim sektöründe başarıya ulaşmak istiyorsanız teknolojiyi takip etmek zorundasınız. Google ve diğer arama motorları algoritmalarına bu teknolojinin avantajlı olduğunu, browserlar da teknolojiye ayak uydurarak uyum sağlamıştır. Böylece mobil uyumlu web tasarım artık ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü google arama liste sıralamasında bu kriterleri dikkate alarak arama sonuçlarını listelemektedir. İhtiyaç haline gelen yeni nesil web siteleri yayılarak rekabet yaratmaya devam etmektedir.
 • YAPTIRDIĞIM WEB TASARIM GOOGLE DA NASIL İLK SIRALARDA YER ALIR?

  Yukarıda da bahsettiğimiz üzere google algoritmasına web sitelerinin sıralamasının önlerde olabilmesi için sonradan birçok kiriter eklemiştir. Öncelikle yaptırmış olduğunuz web tasarım çalışması mobil uyumlu kod standartlarına göre hazırlanmalıdır. Bunun yanında SEO için gerekli olan tüm alt yapıya sahip olmalıdır. Hızlı açılan sayfalar reponsive tasarım bunlardan birkaç özelliktir. Oluşturulan web sitelerine doğru anahtar kelimelerde meta lar girildiğinde ilk adımı atmış olursunuz.
 • WEB TASARIM YAPTIRDIM, WEB SİTEME SEO YAPTIRMALI MIYIM?

  Web sitesi bir firmanın, şirketin, kurum veya kuruluşun, şahısların internet ortamızdaki vizyonu, misyonu ve prestijini ilk olarak yansıtan bilgi aracıdır. Güzel bir web siteniz olsa da, bu web sitesi size iş sağlamıyorsa, ürün satmanız için yeni müşteriler bulmanız için araç olmuyorsa, markalaşmanız için yeterli potansiyeli yoksa web sitemiz var demeyin! SEO kısa adıyla arama motorları optimizasyonu; google ve diğer arama motorlarını bazı teknikler uygulanarak manipüle edilmesiyle birlikte google aramalarında istenilen web sitesinin sıralamasının daha yukarılarda çıkarma işleminidir. Yukarıda bahsedildiği üzere bir web sitesinin asıl amacının müşteri bulmak, markanızı yaymak, ürünlerinizi satmanıza araç olmak ise normal yollarla yada eksik bildiğiniz yöntemleri bir kenera bırakıp profesypnel bir SEO şirketinden bu hizmeti almalısınız. SEO çalışması için bizimle iletişime geçebilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Web Tasarım Hakkında Temel Bilgiler

Web Tasarım nedir? Firmalar veya kişilerin internet ortamında görsel ve yapısal zenginliğin sekötrel değişimini yansıtan, plan çerçevesinde bir nesnenin ya da bir fikrin yaratılması işlemine verilen isimdir. Web tasarım, önceden belirlenmiş olan bir içeriğin veya bir görselin bilgisayar ve mobil cihazlarda kurulu olan tarayıcılar aracılığıyla kullanıcılara internet yoluyla sunulan arayüzlerdir.

Yaptığımız iş temel olarak kişilerin ve kurumların internet ortamında en iyi şekilde görsel iletişim araçları kullanılarak yer almasını sağlamaktır. İnternet kimileri için dünyanın en büyük kütüphanesi, kimileri içinse bir sanal pazarıdır. Reklam yapmanın, bilgiye ulaşmanın, paylaşmanın ve eğlenmenin en hızlı yoludur. Dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan, elektronik iletişim ağı olarak ta tanımlanan internet olmasaydı şuan web sayfası da olmazdı.

Gelişen teknoloji ile günümüzde internet ağı sayesinde istediğimiz çoğu bilgiye anında ulaşabiliyoruz. Bu potansiyeli fark eden firmalar kendilerininde bu dünya içerisinde olma istekleri üzerine web sitesi yaptırmak için bir yarış başlatmıştır. Web tasarım şirketleri arayışında olan birçok firma tarafımıza ulaşmaktadır. Öncelikle müşterinin işinin ne olduğunu, rakiplerini, ürünleri ve hizmetlerini analiz ediyoruz. Çıkan sonuca göre sektörün rengi, web tasarım yapısı ve rakiplerden farklı gösterişli bir web sayfası yapıyoruz. Amacımız müşterimize gelir getiren, prestij sağlayan, markalaşmasının artması konusunda güç kazandıracak yeni nesil web tasarım çalışmaları yapmaktayız.

Web tasarım yapım süreçlerimiz şu şekilde ilerlemektedir. Web tasarım çalışmasına başlamadan öncelikle müşterilerimizin işini tanımaya ve anlamaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin kurumsal görsellere sahip olup olmadığına, dijital medya, sosyal medyada kullandığı hesap ve donelere bakıyoruz. Bunlardan logo, sektör bilgisi, kendi sektörüne hitap eden profesyonel çekilmiş fotoğraflar ve videoları, ürünleri varsa ürün tanıtımları dediğimiz mutfaklık malzemelerimizi müşterilerimizden talep ederiz. Bu bilgiler kendilerinde yoksa uzman ekibimizce müşterilerimizle birebir iletişim kurularak ortak noktada bu veriler hazırlanmaktadır. Bölece müşterilerimizden aldığımız donelerle web tasarım çalışma sürecimize başlamış oluyoruz.

Web Tasarım için gerekli bilgiler nelerdir?

 • Web Tasarımı markalaştıran en önemli bilgi olan logonuzu talep ediyoruz.
 • Web tasarım hakkında sayfası oluşturabilmek için "Siz kimsiniz?" cevabını istiyoruz.
 • Video ya da şirketiniz için çekilmiş fotograflar varsa bunları talep ediyoruz.
 • İletişim bilgileriniz, tel, fax, adres vs bilgileri talep ediyoruz.
 • Web tasarıma koymak için açılmış tüm sosyal medya kanallarınızı talep ediyoruz.
 • Web tasarım çalışmasını yapmadan önce hep beraber amaç, hedef, bütçe belirliyoruz.